Kafe ve restoranlara kredi desteği müjdesi!

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, kafe ve restoran sahibi işletmecilere Ziraat Bankası'yla birlikte yeni bir kredi desteği sunmaya hazırlandıklarını belirtti.
20 Haziran 2020 Cumartesi 11:33


Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, kafe ve restoran işletmecilerine müjdeli bir haber verdi. Ersoy yapmış olduğu açıklamada Ziraat Bankası ile birlikte ortak bir çalışma yürüttüklerini, söz konusu işletmelere avantajlı kredi desteği sunacaklarını belirtti.

22 Haziran Pazartesi gününden itibaren söz konusu düzenlemenin hayata geçeceğini duyuran Ersoy, kredi için önemli şartlardan birinin işletmelerin Kültür ve Turizm Bakanlığından işletme belgeli olamarı gerektiğini söyledi. Ziraat Bankası'yla birlikte ortak yürütülen bu kredi çalışmasının 1 milyon TL'den 20 milyon TL'ye kadar kullanılabileceğini söyleyen bakan Ersoy, 36 aya kadar vade ve senelik %7,5 faiz oranı, 6 ayda ödemesiz olarak kredinin kullanılabileceğini belirtti.




Ziraat Bankası'da konuyla ilgili açıklama yaparak, Kültür ve Turizm Bakanlığından işletme belgesi olan kafe ve restoranların cirolarına göre kredi tutarının değişebileceğini belirtti. Ayrıca yapılan açıklamada Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy'un da belirttiği gibi 36 ay vade, senelik %7,5 ve 6 ay ödeme erteleme seçeneklerine de dikkat çekildi.

Kategori:
Etiket:

Diğer Haberler