Katılım Bankaları 3 Kat Büyüyecek

Albaraka Türk Genel Müdürü, katılım bankaları için önümüzdeki 10 yıla kadar 3 kat büyüme öngördüklerini belirtti.
09 Eylül 2015 Çarşamba 10:17


Albaraka Türk Genel Müdürü, katılım bankaları için önümüzdeki 10 yıla kadar 3 kat büyüme öngördüklerini belirtti. Genel Müdür Fahrettin Yahşi konuşmasında, Türk bankacılık sektörünün ara ara stres testlerine tabi tutulduğunun da altını çizdi.

KATILIM BANKALARI YÜZDE 15 BÜYÜYECEK

Albaraka Türk Genel Müdürü Fahrettin Yahşi, İstanbul Finans Zirvesi'ndeki konuşmasında katılım bankalarının 2025 yılına kadar 3 katı büyüyeceğini öngördüklerini söyledi. Yahşi, öngörülen bu büyüme oranının Türkiye'yi global pazarlarda daha cazip hale getirdiğini açıkladı. Bu durumun göstergesi olarak da kamu bankalarının sektöre girmiş olmasını işaret etti.

Finans Zirvesi'nin konuşmacıları arasında yer alan Fahrettin Yahşi, Bankacılar Oturumu'na panelist olarak katıldığı etkinlikte 2025 yılı için şimdiden 3 kat büyümeyi hedeflediklerini dile getirdi. Ülkemizde katılım bankacılığının 10 yıla kadar yüzde 15'lere ulaşacağını ifade eden Yahşi, türbülanslı dönemlerde kamu bankalarının müşterileri ile iyi ilişkiler kurduğunu vurguladı. Genel Müdür, konuşmasını desteklemek amacıyla böyle dönemlerde kullandırılan kredileri ve vade sürelerini örnek verdi.

Albaraka Türk Genel Müdürü, altıncısı düzenlenen İstanbul Finans Zirvesi'nin ilk gününde ise katılım bankaları ile ilgili şu mesajı verdi: ''Katılım bankalarının Türkiye'de alacağı çok yol var ancak sektör ciddi bir potansiyel taşıyor.
Diğer Haberler