Kentsel Dönüşümün Emlak Fiyatlarına Etkisi

Ankara Mamak Emlakçılar Derneği Başkanı ve yönetim kurulu üyeleri Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül’ü makamında ziyaret etti.
01 Mart 2014 Cumartesi 02:48


Ankara Mamak Emlakçılar Derneği Başkanı Ali Alakırık ve yönetim kurulu üyeleri Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül’ü makamında ziyaret etti. İlçede uygulanan kentsel dönüşüm projelerinin emlak fiyatlarına olumlu etki yaptığını belirten Alakırık, belediyenin emlak sahiplerinin yüzünü güldürdüğünü kaydetti. Alakırık, yatırımların hayata geçmesiyle aylık ortalama 10 konut sattıklarını belirtti. 

“İlçemiz En Pahalı İlçelerden Birine Dönüştü”

Kentsel dönüşümün illerde ve ilçelerdeki önemine değinirken, ilçenin çarpık yapılaşmanın en bilinen örneği iken bugün en pahalı ilçelerden birine dönüştüğünü belirten Belediye Başkanı Mesut Akgül de “Uygulamaya koyduğumuz projelerimizle konutlar hızlı bir şekilde yükseliyor. İlçemize olan ilgi artarken ilçe, gayrimenkul fiyatları açısından çevre ilçelerin en pahalısı haline geldi. İlçe hem konut bölgesi olarak hem de ticaret bölgesi olarak cazip bir ilçe haline geldi. Yatırımcıları ilçemize davet ediyoruz” diye konuştu.
 
Öncelikli amaçları olan ilçenin daha da büyümesi için hizmet ve yatırımlara devam edeceklerinin altını çizen Akgül, her mahalleye özel yatırım planlandığını ve yapılan yatırımların da bölgeyi bir çekim merkezi haline getirdiğini söyledi. Mamak’ın 3-4 yıl sonra vatandaşın hayal edemeyeceği noktaya ulaşacağını kaydeden Akgül, “Kentsel dönüşüm Mamak’ta konutların güvenliğini artırıyor, ilçenin görünümünü değiştiriyor ve dönüşümle birlikte bölgemizin değerinin de ne kadar arttığını da görüyoruz. Gayrimenkul sektörü ekonominin lokomotif sektörlerinden, kentsel dönüşüm de bu sektöre canlılık ve hareket katıyor” dedi.

Kategori:

Diğer Haberler