Kısa çalışma ödeneğinin 1 ay daha uzatıldığı Resmi Gazete'de yayımlandı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın kararıyla kısa çalışma ödeneği 1 ay daha uzatıldı. Karar Resmi Gazete'de yayımlandı.
30 Haziran 2020 Salı

Covid-19 süreci içerisinde birçok işyeri ekonomik anlamda zarar gördü ve işverenler ilk olarak işçi çıkarmaya yönelik bir politika izlemeyi düşündü. Bu konuya istinaden getirilen işten çıkarma yasağı sonrasında işverenler, ücretsiz izin formülünden yararlanarak, ekonomik anlamda yaşanan sorunun ortadan kaldırılmasını amaçladı. Bu durumda mağdur olan işçiler için kısa çalışma ödeneği getirildi ve maaşlarının bir kısmı, ücretsiz izinde olan işçilerin hesaplarına yatırıldı.

Dün akşam açıklanan Cumhurbaşkanı kararıyla birlikte kısa çalışma ödeneği 1 ay daha uzatıldı. Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe giren bu karar neticesinde, daha önce kısa çalışma ödeneği başvurus yapmayan işyerleri, 30 Haziran'a kadar başvurularını yapmışlarsa, işçilere Temmuz ayı kısa çalışma ödeneğinin ödenmesi mümkün oldu. Kısa çalışma ödeneğine tabi olan işçi ve işyerleri, Temmuz ayında kısa çalışma ödeneğinden yararlanacak. 

Kategori:
Etiket:

Diğer Haberler