Konut Piyasası Bahar Bereketi Bekleniyor

Yerel seçimler öncesinde konut almak isteyen yatırımcıyı korkutan belirsizlik ortadan kalktığı için mayıs ayı itibari ile ksektörde hareketlenme bekleniyor.
29 Nisan 2014 Salı 11:36


30 mart yerel seçimler öncesi ve sonrasında emlak ve konut piyasası zor bir dönem geçirmiş ve sektöre uzun süren bir durgunluk hakim olmuştu. Ancak emlak dünyası Nisan ayı ile birlikte hareketlenmeye başladı.

Yatırımcılar Harekete Geçti, Sektör Canlandı

Yerel seçimlerin hemen öncesi ve sonrasında yaşanan gelişmeler nedeniyle konut yatırımcısı ya da ev sahibi olmak isteyenler yaşanan belirsizliklerden ötürü satın alma işlemlerine sıcak bakmamıştı. Özellikle yatırımcılar seçim sonrasında harekete geçti ve yeni yatırım arayışlarına başladı. Bu da Nisan ayının ilk günlerinden itibaren sektörde bir canlılık meydana gelmesini sağladı.

Birbirinden özel konut projeleri lansmanlarla satışa çıkarken, ev sahibi olmak isteyenler ve konut yatırımı yapmak isteyenler için alternatifi çok bir pazar oluşmaya devam etti. Nisan ayında lansmanı gerçekleştirilen çok sayıdaki yeni konut projeleri reklamlarla yatırımcı ararken asıl canlanmanın Mayıs ayı itibariyle yaşanacağı öngörülüyor. Mayıs ayı içerisinde çok sayıda yeni konut projesi lansman gerçekleştirecek ve piyasada oluşan rekabetten en çok ev sahibi olmak isteyen vatandaş ve konut yatırımcısı kazanacak gibi görünüyor.

Kategori:

Diğer Haberler