Konut ve iş yeri yapım kredilerinde artış! Resmi Gazete…

Konut ve iş yeri yapım kredilerinin faiz oranında değişikliğe gidildi. Yapılan düzenlemeyle, güçlendirme ve konut yapım ve edinme kredilerinde faiz oranı 400 baz puandan 600 baz puana...
03 Ekim 2022 Pazartesi 14:46


Konut ve iş yeri yapım kredilerinin faiz oranında değişikliğe gidildi. Yapılan düzenlemeyle, güçlendirme ve konut yapım ve edinme kredilerinde faiz oranı 400 baz puandan 600 baz puana, iş yeri yapım ve edinme kredileri ise 300 baz puandan 450 baz puana çıkarıldı.
Konut ve iş yeri yapım kredileri yeniden düzenlendi. Afet riski altındaki alanlardaki yapıların dönüştürülmesi kapsamında sağlanacak konut ve iş yeri yapım kredilerinde üst limit ve faiz oranında artışa gidildi.
KONUT VE İŞ YERİ YAPIM KREDİLERİ RESMİ GAZETE
Resmi Gazete'nin 2 Ekim tarihli sayısında yayımlanan 6306 sayılı kanun kapsamında hak sahiplerince bankalardan kullanılacak kredilere sağlanacak faiz desteğine ilişkin kararda değişiklik yapılmasına dair kararda yapılan düzenlemeyle, bu kapsamda sağlanacak kredi anapara tutarı üst limiti, güçlendirme kredisi için 240,000 TL'ye, konut yapım ve edinme kredileri ve iş yeri yapım kredisi için 600,000 TL'ye, iş yeri edinme kredisi de 250,000 TL'ye yükseltildi.Bakanlığın faiz desteği oranı güçlendirme ve konut kredilerine aylık 0.50 puan, iş yeri kredilerine aylık 0.38 puan olarak belirlendi. Kararla ayrıca, bir hak sahibi adına faiz desteği sağlanacak toplam kredi tutarı sınırı da 2 milyon TL'den 3 milyon TL'ye yükseltildi.

Kategori:
Etiket:

Diğer Haberler