Kredi Alacaklar Dikkat

Finansman sorunu ortaya çıktığında ilke akla gelen banka kredileri olamkla birlikte, olumsuz sonuçlarla karşılaşmak üzere kredi alırken bazı unsurlara dikkat edilmesi gerek.
01 Temmuz 2014 Salı 02:32


Anlaşma yaptığınız bankadan kredi alırken daha sonra ödeme sıkıntıları çekmemeniz için kredi alırken birtakım hususlara dikkat etmeniz gerekmektedir. Kredi başvurusu aşamasında öncelikle hangi banka ile çalışacağınıza ve faiz oranlarına dikkat etmelisiniz. Bankalar arasında faiz oranları değişkenlik gösterdiğinden dolayı daha sonra kredi ödeme konusunda sıkıntı yaşayabilirsiniz.

Tercihinizi her zaman faiz oranları düşük ve sizin bütçenizi gözden geçererek o şekilde ödeme planları sunan avantajlı bankalardan yana kullanarak gerçekleştirmelisiniz.
Kredi almadan önce dikkate almanız gereken bir diğer nokta ise talep ettiğiniz kredilerin masraf ücretleridir. Dosya masrafları her banka tarafından talep edildiğinden dolayı faiz oranı düşük olan bankaların dosya masraf ücretleri yüksek olabiliyor. Bu durumda faiz oranları ile birlikte dosya masraflarını da göz önünde bulundurmalısınız.

Kampanyaları Takip Edin

Bankalardan kredi almak için seçmiş olduğunuz dönem de önemlidir. Aşırı aciliyeti olan bir durumunuz yok ise bankaların belirli dönemlerde gerçekleştirdiği kampanyaları takip ederek o dönemlerde kredi başvurusu yapıp daha avantajlı seçenekler ile kredilerinize sahip olabilirsiniz.
Başvuru için genelde gelir belgesi istendiğinden dolayı sürekli reddedilen başvurularınız bu tür dönemlerde bankalar tarafından gelir belgesi de istenmediğinden dolayı reddedilmeyecek ve istediğiniz krediye ulaşabileceksiniz.

Ön araştırmalarınız tamamlandıktan sonra ödeme planınızı iyi belirleyin. Ödeme planı sizin geliriniz ile uyumlu ve uzun vadeli ödeme koşullarına uygun olarak düzenlenmelidir. Ödeme miktarınız mutlaka aylık geliriniz ile doğru orantılı şekilde düzenlenmelidir.

Kategori:
Etiket:

Diğer Haberler