Kredi Kartı Dolandırıcılığında Bir Yöntem Daha

Dolandırıcılıkta yeni sistem geliştiren dolandırıcılar, vatandaşların Kredi Kartı numaralarını alıp, hesaplarından parayı çekiyor. Bursa'da bu yöntemle 2 kişi mağdur oldu.
18 Şubat 2014 Salı 11:53


Kredi kartlarının güvenli bir şekilde kullanımını sağlamak için alınan önlemler arttırılırken dolandırıcılar da boş durmuyor. Kredi kartı dolandırıcılarının bulduklar yeni yöntem “bu kadarına da pes” dedirtti.

Daha önce kendilerini polis, savcı diye tanıtan dolandırıcılar, vatandaşları ATM'lere gönderip, hesaplarına para yatırmalarını sağlıyordu. Kamuoyunda bu yöntemin artık biliniyor olması üzerine yeni metotlar bulan dolandırıcılar şimdi de vatandaşların kredi kartı numaralarını alıp, hesaplarından parayı çekiyor.
Bursa'da dolandırıcıların bu yeni yöntemine maruz kalan 2 kişi mağdur oldu. A.U.'nun cep telefonunu arayan kimliği belirsiz şahıslar, kendilerini bir bankanın görevlisi olarak tanıttı. Daha sonra A.U.'yu ikna eden dolandırıcılar, şahsın kredi kartı numarasını alıp, hesabından 950 lira para çekti.

Aynı yöntemle merkez Nilüfer ilçesinde ikamet eden S.T. de dolandırıldı. Kendisini sağlık görevlisi olarak tanıtıp S.T.'yi ikna eden dolandırıcılar, şahsın kredi kartı numarasını aldı. Bu konuşmaların ardından banka görevlisini arayan S.T, hesabından 380 lira çekildiğini öğrendi. Dolandırıldığını anlayan S.T. hemen polise müracaat etti. Polis, her iki olayla alakalı tahkikat başlattı.
 


Kategori:

Diğer Haberler