Kredi Kartı Numaraları Güvende Değil

TÜDEF Genel Başkanı Sıtkı Yılmaz, "Tüketicilerin TC kimlik numaralarından tutun da kredi kart numaralarına kadar hiçbiri güvende değil" dedi.
03 Nisan 2014 Perşembe 13:08


Tüketici Dernekleri Federasyonu (TÜDEF) Genel Başkanı Sıtkı Yılmaz yaptığı açıklama ile tüm gözlerin kredi kartlarına çevrilmesine neden oldu. Kredi kartı sahiplerini yakından ilgilendiren bu açıklamasında Yılmaz "Tüketicilerin TC kimlik numaralarından tutun da kredi kart numaralarına kadar hiçbiri güvende değil" dedi.

Yılmaz,  yaptığı açıklamada, tüketicileri telefonla arayarak kendilerini tüketici hakları danışma merkezi görevlisi olarak tanıtan kişilerin bankalarca tahsil edilen kredi kartı aidatı, dosya masrafı, ipotek fek ücretlerinin iadesi vaadiyle adres, kredi kartı ve kişisel bilgilerini istediğini söyledi. Yılmaz’a göre tehlike sinyalleri işte bu noktada çalmaya başlıyor. Çünkü bu kişilerin tümünün iyi niyetli olduğunu söylemek olanaksız!

“Tüketici Derneği’nden Destek Alın!”

Tüketicilerin, kendilerine en yakın tüketici derneği aracılığı ile ücretsiz şekilde aynı hukuki desteği alabileceğine dikkati çeken Yılmaz, şöyle devam etti: "Kim oldukları bazen bilinen, bazen bilinmeyen, hukuk büroları adı altında, tüketici merkezlerinden ya da tüketici derneği adına arayanların, bu gibi derneklerle ilgisi yok. Bu gibi kişilerin sadece dava sonucunda alacakları vekalet ücretinden yararlanmaya çalıştıkları görülmektedir. Bunların, tüketicilerin verdikleri mücadeleyle geldikleri noktadan faydalanmaya çalışan anlayışta olduğunun bilinmesi gerekiyor. Her şeyden önce tüketici bilgileri güvende değil. Tüketicilerin TC kimlik numaralarından tutun da kredi kart numaralarına kadar hiçbiri güvende değil. Tüketicilerin saldırgan sistemle karşı karşıya kaldığı o bilgiler güvende değil ve açıkça satılıyor."

Kategori:
Etiket:

Diğer Haberler