Kredi Kartları İçin Ortak Bilgi Sistemi Kurulacak

Türkiye Bankalar Birliği ve Türkiye Katılım Bankaları Birliği tarafından ortak bilgi sistemi kuruluncaya kadar ve birinci maddede belirtilen hesaplar hareketsiz kaldığı sürece bu hesaplara herhangi bi
19 Haziran 2014 Perşembe 10:02


Türkiye Bankalar Birliği’ nin kesintisiz olarak en az 180 gün süre içerisinde hareket olmayan kredi kartları, mevduat ve katılım fonu hesapları hakkında bilgi alabilmelerine imkan sağlayacak ortak bir bilgi sistemi kurulacağını geçen yıl açıklamış ve çalışmalara başlamıştı.
 
Bu yapılan düzenleme sayesinde müşterilerin kesintisiz olarak 180 gün içerisinde hareket yaşanmayan kredi kartı, mevduat ve katılım fonu hesapları hakkında detaylı bilgi alabilecekleri bir ortak sistem hayata geçirildi. TBB Ortak Bilgi Sistemi kurulumu sonuna kadar bu hesaplara ilişkin olarak herhangi bir ücret tahakkuku gerçekleştirilemeyecek.
 Bu çalışma kapsamında tahsili yapılamayan kredi kartı, mevduat ve katılım fon hesapları yıllık üyelik ve işle ücretlerinin son 12 aylık dönem için sonradan tahsili için bekletilebilecek. 

Kategori:
Etiket:
TBB

Diğer Haberler