Kredi Kartlarında Sınırlama 2014 Hedeflerini Azaltı

Kredi kartında cep telefonuna taksit sınırlaması nedeni ile teknoloji marketleri 2014 yılı hedeflerini düşürmek zorunda kaldı.
02 Mart 2014 Pazar 01:58


Vatan Bilgisayar Genel Müdürü Hasan Vatan, 2013 yılı için belirledikleri 100 mağaza hedeflerine rahatlıkla ulaştıklarını belirterek, “2014 yılın içinde de 100 mağaza hedefi koymuştuk. Ancak şubat ayında yürürlüğe giren taksit sınırlaması sebebiyle özellikle cep satışlarımız yarı yarıya düştü.

Büyüme Hedeflerimizi Yeniden Revize Etmek Zorunda Kaldık.

Yıl sonuna kadar 50 mağaza daha açarak Türkiye genelinde 150 mağazaya ulaşmayı planlıyoruz” dedi. Satışları canlandırabilmek için Odeabank kredisiyle masrafsız kredi verdiklerini ifade eden Vatan, ancak bunun da satışları canlandırmaya yetmediğini söyledi. Taksit sınırlamasının kendi taraflarını olumsuz etiklerken, operatör tarafında ise tüketiciye daha fazla yük getirdiğini dile getiren Vatan, “Çünkü GSM operatörleri aylık fatura taahhüdü ile birlikte satış yapıyor. Tüketici daha fazla ödemek zorunda kalıyor” dedi. Vatan, düzenlemenin ucuz telefon satışlarını da etkilemediğini kaydetti. 

Kategori:
Etiket:

Diğer Haberler