Kredi Nasıl Çekilir?

Kredi başvurusundan sonra banka tarafından onaylanması lazım.
25 Temmuz 2015 Cumartesi 12:48


Konut sahibi olmak, taşıt satın almak, tatil yapmak ya da eğitim masraflarını karşılamak için yıl içerisinde çeşitli dönemlerde nakit ihtiyacınız olabilir. Bu durumda kredi nasıl çekilir sorusunun yanıtını aramaya başlayacaksınız. Kredi başvurusu nasıl yapılır sorusunun pek çok farklı yanıtı mevcut. Artık bankalar internetten, cep telefonundan, şubelerden hatta bankamatiklerden dahi kredi başvurusu kabul ediyor. Önemli olan başvuruya “evet” yanıtını alabilmek!

Kredi başvurusu nasıl yapılır?

Bankalar belirli kıstaslar doğrultusunda kredi başvurularını değerlendirmeden geçirir. Bu kıstaslar her ne kadar bankadan bankaya farklılık gösterse de genel hatları ile aynıdır. Değerlendirme neticesinde bankanın olumlu veya olumsuz yanıtı size bildirilir. Eğer kredi talebiniz onaylanırsa bazı belgeler hazırlayarak size en yakın banka şubesine gitmeniz gerekir. Evrak incelemesi yapıldıktan sonra kredi miktarı hesabınıza yatırılır.

Kredi nasıl çekilir sorusunun yanıtını artık biliyorsunuz. Başvuru yapmadan önce talep etmeyi planladığınız kredi miktarını gözden geçirin. Geri ödeme planı dahilinde talep ettiğiniz kredinin aylık taksitleri aylık toplam gelirinizin % 70’inin geçmemeli. Aksi halde banka kredi talebinizi onaylamayacaktır. Gelirinizi bankaya beyan ederken aile halkının toplam gelirini belirtebilirsiniz. Bu sayede daha yüksek miktarda kredi talep edebilirsiniz.
Bankaların kredi başvurularında istediği belgeler de eksiksiz ve hatasız olmalı. Eksik evrak kredi talebinizin reddedilmesine neden olabilir. Gelir ve gider tablonuz hakkında bankalara şeffaf olmanız gerekir. Yanlış bilgi beyanı da kredi taleplerinin reddedilme nedenleri arasında yer alır.

Kategori:
Etiket:

Diğer Haberler