Kurban Bayramında köprü, otoyol ve toplu taşıma ücretsiz

Resmi Gazete'de dün yayımlanan Cumhurbaşkanı kararıyla Kurban Bayramında toplu taşıma, Karayolları sorumluluğunda olan köprü ve otoyollar ücretsiz olacak.
28 Temmuz 2020 Salı

Dün, Resmi Gazete'de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın kararıyla yayımlanan karara göre Kurban Bayramında toplu taşıma, otoyol ve köprü gibi hizmetler ücretsiz olacak. Söz konusu karar 30 Temmuz Perşembe gününden başlayacak ve 4 Ağustos Salı günü 07.00'da sona erecek. Karar neticesinde sadece Karayolları Genel Müdürlüğü tarafından işletilen otoyol ve köprüler ücretsiz olarak hizmet verecek. Yap-işlet modeliyle işletin köprü ve otoyollarda ise böyle bir durum söz konusu olmayıp, aynı tarifelerinden hizmet verecekler.

Karar neticesinde İstanbul için önem taşıyan iki köprüden de ücret alınmayacak. Fatih Sultan Mehmet ve 15 Temmuz Şehitler Köprüsü bu kapsamda ücretsiz olarak geçiş sağlanan köprüler olacak. Karar neticesinde belediyeye ait toplu taşımalar da ücretsiz bir şekilde işletilecek. Aynı karar kapsamında ise 31 Temmuz 00.00'dan itibaren, 3 Ağustos Pazartesi gününe kadar da önemli toplu taşıma hizmetlerinde ücretsiz hizmet söz konusu olacak. Marmaray ve Başkentray gibi iki önemli toplu taşıma sistemi söz konusu tarihler aralığında ücretsiz olarak işletilecek. 

Kategori:
Etiket:
>

Diğer Haberler