Maltepe EYT Mitingi ne zaman? Maltepe EYT Mitingi saat kaçta?

2022 EYT mitingi ne zaman? 2022 EYT mitingi nerede? 2022 EYT mitingi saat kaçta?
14 Mayıs 2022 Cumartesi

Milyonlarda EYT’li emeklilik sahibi olabilmek için bir araya gelecek. Peki, 2022 EYT mitingi ne zaman ve nerede yapılacak? EYT mitingi saat kaçta?
Türkiye’de 5 milyondan fazla vatandaş, EYT yasasının çıkmasıyla birlikte emekli olma hayaliyle yaşıyor.

Uzun zamandır yasalaşması beklenen EYT için olumlu gelişmeler yaşanıyor.

EYT bu sene çıkacak mı, kimleri kapsayacak, EYT ne zaman çıkacak soruları milyonlar tarafından her gün sorgulanırken, vatandaşlar seslerini duyurabilmek için miting düzenleyecek.
EYT mitingine katılmak isteyenler ise ” EYT mitingi ne zaman, nerede, saat kaçta” bilgilerini araştırıyor.

İşte 2022 EYT mitingi hakkında son gelişmeler…
 

2022 EYT MİTİNGİ NE ZAMAN, SAAT KAÇTA?


Emeklilikte Yaşa Takılanlar seslerini duyurmak için 15 Mayıs Pazar günü saat 11.00’de İstanbul Maltepe sahilinde miting yapacak. EYT Federasyonu, 17 Mart 2019 tarihinde aynı yerde miting yapmış, mitinge 2 milyon kişi katılmıştı. Cumhurbaşkanı dâhil toplumun tüm kesimlerini mitinge davet eden EYT Federasyonu’nun bu seferki hedefi 5 milyon kişiyi toplamak.
Emeklilikte Yaşa Takılanlar, seslerini duyurmak için 17 Mart 2019 tarihinde İstanbul Maltepe sahilinde miting yapmıştı. Türkiye’nin 81 ilinden gelen EYT mağdurları emeklilik haklarının tanınmasını istemiş, seslerini duyurmuşlardı. Mitinge 2 milyon EYT mağduru ve destek veren vatandaş katılmıştı. EYT Federasyonu ikinci büyük mitingini ise 15 Mayıs Pazar günü saat 11.00-15.00 saatleri arasında gerçekleştirecek. Federasyon temsilcileri bu mitinge ayrım yapmadan başta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, siyasi partilerin genel başkanları, STK temsilcilerinin tamamını davet etti.

Diğer Haberler