Mart ayı SED ödemeleri hesaplara yattı! Çocuk başına 1649 TL

Mart ayı SED ödemeleri hesaplara yattı! Konuyla ilgili açıklama Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık’tan geldi. Yanık Sosyal ve Ekonomik Destek, uygulaması kapsamında 236 milyon TL ödeme...
18 Mart 2022 Cuma 15:01


Mart ayı SED ödemeleri hesaplara yattı! Konuyla ilgili açıklama Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık’tan geldi. Yanık Sosyal ve Ekonomik Destek, uygulaması kapsamında 236 milyon TL ödeme yapıldığını açıkladı.
 
İhtiyaç sahibi ailelerin çocuklarına yapılan SED ödemesi hesaplara yatırıldı. Konuyla ilgili olarak açıklamayı Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık yaptı. Bakan Yanık, İhtiyaç sahibi ailelerimizin çocukları için mart ayında toplam 236 milyon TL SED ödemesi yaptık” ifadelerini kullandı.
 

SED KAPSAMINDA ÇOCUK BAŞINA KAÇ PARA ÖDEME YAPILIYOR

İhtiyaç sahibi ailelerin çocukları için her ay ödeme yapılıyor. Her bir çocuk için ortalama 1649 TL hesaplara yatırılıyor. Yağılan açıklamalara göre SED hizmetinden 145 bin çocuk yararlanıyor.
 

SOSYAL VE EKONOMİK DESTEK UYGULAMASI


Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, ihtiyaç sahibi ailelerin çocuklarının desteklenmesine yönelik sosyal hizmet modeli olan Sosyal ve Ekonomik Destek (SED) uygulaması kapsamında mart ayı ödemesi olarak toplam 236 milyon TL’yi hesaplara yatırdıklarını bildirdi.


İHTİYAÇ SAHİBİ AİLELERİN ÇOCUKLARINA SED ÖDEMESİ YAPILIYOR


Bakan Derya Yanık, toplumun dezavantajlı kesimlere yönelik Bakanlık tarafından birçok destek hizmeti sunulduğunu ifade etti. Bu çerçevede çocukların okul ve diğer masraflarını karşılayabilmeleri için ihtiyaç sahibi ailelere Sosyal ve Ekonomik Destek sağlandığını kaydeden Bakan Yanık, böylece çocukların ailelerinin yanında büyüdüklerini, SED hizmetiyle ekonomik koşullar nedeniyle aile bütünlüğünün bozulmasını engellemeyi hedeflediklerini dile getirdi.

Diğer Haberler