Merkez Bankası'nın Kararı Piyasalar İçin Önemli

Merkez Bankası'nın toplantısı sonrasında neler olabileceğini içermektedir.
17 Agustos 2015 Pazartesi 12:59


Erdem Başçı başkanlığında toplanacak olan Merkez Bankası Para Politikası Kurulu'nun (PPK) yarın vereceği karar piyasalar için önem arz ediyor.

FAİZ ARTIRIM KARARI VERİLECEK Mİ?

Türkiye'de koalisyonun kurulamasının ardından piyasalar, Merkez Bankası'ndan gelecek faiz kararını beklemeye başladı. Yarın toplanacak olan Para Politikası Kurulu'nun başkanlığını Erdem Başçı yapacak. Geçtiğimiz günlerde değer kaybı yaşan Türk Lirası'nın ardından yapılacak olan bu toplantı piyasalar için büyük önem taşıyor.

Sözcü'nün haberine göre TEB Yatırım Stratejisti Işık Ökte, bu akşam yapılacak olan MHP-CHP görüşmesinden koalisyon kararının beklenmediğini vurgulayarak, bunun için PPK'nın vereceği kararın çok önemli olduğunu belirtti. PPK anketine katılım gösteren 17 ekonomistin çoğunluğu Merkez Bankası'nın kararı ile ilgili olarak faiz değişikliği beklemediklerini gösterdi. Ancak Goldman Sachs ekonomisti Ahmet Akarlı'nın konuya ilişkin görüşü ise Merkez Bankası'nın toplantısı sonrasında 75 puanlık faiz artışı kararı çıkabileceği yönündeydi. Uzmanlar da faiz arttırımına gidilebileceği konusunda öngörülerde bulunuyor.

Diğer Haberler