Motorine ikinci indirim 31 Mart! Motorine ne kadar indirim geldi

Motorine ikinci indirim bekleniyor. 31 Mart tarihinden itibaren motorin fiyatına indirim yapılması bekleniyor.
30 Mart 2022 Çarşamba 12:15


Motorin fiyatına indirim yapılması bekleniyor. 120 dolara kadar yükselen brent petrolün varil fiyatı 100 dolar seviyelerine kadar geriledi. Petrol fiyatlarının düşmesiyle birlikte bugün motorinin litre fiyatına 1,55 liralık indirim yapıldı.
 

MOTORİN FİYATINA İNDİRİM 31 MART


Petrol fiyatlarındaki indirim pompaya yansırken bir müjdeli haber daha geldi. Yapılan açıklamaya göre motorin fiyatlarına bu gece (31 Mart) yarısından itibaren geçerli olmak üzere 88 kuruş indirim bekleniyor. Motorin fiyatına indirim bekleniyor.
 

PETROL FİYATLARI GERİLEDİ

Rusya ile Ukrayna arasında devam eden müzakerelerden olumlu haber akışının gelmesiyle piyasalarda sert düşüşler oldu. Brent petrolün varil fiyatı dün 103 dolara kadar geriledi.
 

31 MART GECESİ MOTORİNE İNDİRİM BEKLENİYOR


Yaşanan bu gelişme ile birlikte akaryakıt fiyatlarında indirim olması yönünde beklenti oluşurken sevindirici haber geldi. Motorinin litre fiyatına 1 lira 55 kuruş indirim geldi. Yapılan indirimin ardından bir indirim daha bekleniyor. NTV'nin haberine göre, bu geceden itibaren geçerli olmak üzere motorine 88 kuruşluk indirim geliyor.
 

MOTORİN GÜNCEL AKARYAKIT FİYATLARI


Motorinin litre fiyatı İstanbul'da 23,64 liradan 22,09 liraya, Ankara ve İzmir'de 23,72 liradan 22,17 liraya düştü.
 

AKARYAKIT FİYATLARI NASIL HESAPLANIYOR?


Akaryakıt fiyatları, Türkiye'nin de dahil olduğu Akdeniz piyasasındaki işlenmiş ürün fiyatlarının ortalaması ile dolar kurundaki değişiklikler baz alınarak rafineriler tarafından hesaplanıyor. Bu hesaplanma sonucunda dağıtım firmalarınca uygulanan fiyatlar, rekabet ve serbesti nedeniyle şirketler ve kentlere göre küçük değişiklikler gösterebiliyor.

Diğer Haberler