Motorine indirim 30 Mart! Ne kadar indirim geldi?

Motorine indirim için geri sayım başladı. Benzinde bir sürpriz olmazsa sadece motorin fiyatlarında indirime gidilecek.
29 Mart 2022 Salı

Petrolün varili 120 dolardan 108 dolara geriledi. Yaşanan bu düşüş akaryakıt fiyatlarını etkiledi. Yapılan son açıklamalara göre benzinde bir sürpriz olmazsa sadece motorin fiyatlarında düşüş yaşanacak. Benzin ve motorin fiyatlarıyla ilgili son açıklamalar…
 

MOTORİNE İNDİRİM 30 MART


Petrol fiyatlarına gelen üst üste zamlar benzin ve motorin fiyatlarına zam olarak yansımıştı. Ancak petrolün varil fiyatının düşmesi zam yağmurunu tersine çevirdi. Yapılan son açıklamalara göre 30 Mart Çarşamba günü geçerli olmak üzere motorinde 1,55 lira indirim gelmesi bekleniyor. Aynı tarihlerde benzin grubunda fiyat değişikliğinin olmayacağı öngörülüyor.
 

PETROL FİYATLARI NEDEN DÜŞÜŞE GEÇTİ?


Rusya ve Ukrayna’nın İstanbul’da müzakere masasına oturacağı haberi olumsuz havayı bir anda tersine çevirdi. Ve petrol fiyatlarında savaş nedeniyle oluşan yukarı yönlü baskıyı azalttı. Tüm bu gelişmelerle 120 dolara kadar çıkan Brent petrolün varil fiyatı dün yüzde 8,4 düşüşle 106,7 dolara gerilemesinin ardından bugün 108,2 dolar seviyelerinde dengelendi.
 

MOTORİNDE İNDİRİM


Vatandaşın gözü kulağı motorin ve benzin için yapılacak indirime döndü. NTV'nin haberine göre 30 Mart 2022 gününden itibaren motorin grubunda 1 lira 55 kuruş fiyat indirimi bekleniyor. Benzin fiyatının ise aynı kalacağı belirtiliyor.

Diğer Haberler