Muğla’ya ek promosyon sıra Erzincan İl Milli Eğitim’de

Muğla İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nden öğretmenlere ek promosyon müjdesi geldi. Gözler Erzincan İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne çevrildi. Erzincan’da da öğretmenlere ek ödeme bekleniyor.
27 Eylül 2022 Salı


Kamu kurumları personelinin promosyonunu artırmak için harekete geçti. Konuyla ilgili olarak Muğla İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nden 6 bin 100 personeli kapsayan maaş promosyon haberi geldi. 2022 Mart ayında gerçekleştirilen ihale ile özel bir bankanın verdiği 11 bin TL rekor promosyon teklifi ile sonuçlanmıştı. Promosyonlar öğretmenlerin hesaplarına yatırılmıştı.

ÖĞRETMENE VERİLEN PROMOSYON DÜŞÜK KALDI!

Zaman içerisinde öğretmenlerden ve eğitim çalışanlarından gelen talepler doğrultusunda promosyon bedelinin ekonomik göstergeler karşısında düşük kaldığı ve yeniden değerlendirilmesine yönelik çalışmalar müjdeli bir haberle sonuçlandı. Özel bankanın Muğla Şubesi ile İl Milli Eğitim Müdürlüğü arasında yapılan görüşmeler sonucunda promosyon ücretlerinin güncellenmesi ve 12 bin TL ek ödeme yapılması için imzalar atıldı.

ERZİNCAN İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ VE ERZİNCAN VALİLİĞİ DEVREYE GİRDİ

Erzincan İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nde de aynı durum yaşanıyor. Sendikalardan yapılan açıklamaya göre Yapı Kredi’nin kazandığı ihale sonucunda banka Erzincan İl Milli Eğitim Müdürlüğü personeline 12 bin TL promosyon vermişti.
Ancak bu promosyonun diğer kurumların çok altında kalması ve Erzincan Üniversitesi personeline 30 bin TL promosyon verilmesi yeniden anlaşma yapılmasına ne öğretmenlere ek ödeme verilmesine neden oldu.
Erzincan Valisi Mehmet Makas’ın da duruma müdahale olmasıyla birlikte Erzincan İl Milli Eğitim Müdürlüğü personeline 15 bin ile 20 bin TL arasında ek ödeme verilmesi bekleniyor.
 

Diğer Haberler