Bakan Selçuk: Nakdi ücret desteği ödemeleri 8 Temmuz'da başlıyor

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, nakdi ücret desteği ödemelerinin 8 Temmuz'da başlayacağını söyeldi.
03 Temmuz 2020 Cuma

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, uzun zamandır beklenen nakdi ücret desteğine ilişkin açıklamalarda bulundu. Bakan Selçuk yaptığı açıklamada, nakdi ücret desteği ödelerinin 8 Temmuz'da başlayıp, 10 Temmuz'a kadar devam edeceğini ve bu süre zarfında hesaplara geçeceğini söyledi.

Covid-19 nedeniyle riskin daha da fazla artmaması adına ödemelerin 3 güne yayıldığını belirten Selçuk, böylelikle yoğunluğun önüne geçmeyi amaçladıklarını ifade etti. Nakdi ücret desteğinin birçok aileye ve çalışana pandemi sürecinde önemli bir destek olduğunu belirten Bakan Selçuk, ilerleyen dönemlerde de ödemelerin devam etmesi için çalışmalarının devam ettiğini söyledi. Ödemelerden kimlerin yararlanabileceğini de ifade eden Bakan Selçuk, 15 Mart'a dikkat çekti.

Ödemelerin 15 Mart'tan sonra iş sözleşmesi feshedilen ancak işsizlik ödeneği alamayan işçilere yapılacağını ve bu sayede olası ekonomik problemlerin bir nebze de olsun önüne geçeceklerini söyleyen Bakan Selçuk, ödemelerin TC kimlik numarasına göre yapılacağını söyledi. TC kimlik numarasının son hanesi 0,2 ve 4 olanlara ödemelerin 9 Temmuz'da yatırılmış olacağını belirten Bakan Selçuk, 6 ve 8 olanlara ise 10 Temmuz'da yatmış olacağını söyledi.

 

Kategori:
Etiket:
>

Diğer Haberler