NFT Sektörü Büyümeye Devam Edecek Mi? İşte NFT Sektöründe Yaşanan Son Gelişmeler

NFT sektöründe yaşanan önemli gelişmeler.
31 Mart 2022 Perşembe

2014 yılından beri kripto para haber sitesi olarak hizmet vermekte olan Türkiye'nin ilk kripto para haber kaynaklarından CoinTürk, NFT’ler ve NFT sektörünün geleceği hakkında bir yazı kaleme aldı.
 
Değiştirilemez token’lar (NFT) hayatımıza bir süre önce girmesine rağmen hızlı bir büyüme kaydetmeyi başardı. Bugüne kadar bu alanda sayısız gelişme yaşandı.
 
Öyle ki bu sektör her geçen gün giderek daha da büyümeye devam ediyor. Bu makalemizde NFT sektörünün önümüzdeki dönemlerde büyümeye devam edip etmeyeceğini değerlendirirken ayrıca NFT sektöründe yaşanan son gelişmeleri de ele alacağız.
 
NFT Sektöründe Yaşanan Önemli Gelişmeler
 
NFT’lerin artan popülaritesiyle birlikte bu alanda pek çok önemli gelişme yaşanmaya başladı. Öyle ki bu alanda yaşanan son gelişmelere baktığımızda ilk olarak karşımıza OpenSea ve Solana çıkıyor.
 
NFT’lerin hayatımıza girmesiyle birlikte pek çok ağda NFT’ler oluşturulmaya başladı. Ethereum ağındaki NFT’ler büyük ilgi görürken Solana ağındaki NFT’ler bu ilgiyi yakalayamadı.
 
Ancak dünyanın en büyük NFT alım satım platformu OpenSea, geçtiğimiz günlerde Twitter hesabından yaptığı paylaşımla birlikte Solana cüzdanları için destek eklemeye başlayacağının müjdesini verdi
 
Bir diğer gelişme olarak Twitter karşımıza çıkıyor. Popüler sosyal medya platformu, bir süre önce kullanıcıların sahip oldukları NFT’leri profil resmi olarak kullanmasına olanak tanımıştı. Ancak Twitter, bunu sadece Twitter Blue sürümünde belirli ülkelerde kullanıma sundu.
 
Twitter geçtiğimiz gün yayınladığı bir güncelleme ile birlikte kullanıcıların artık NFT’lerini profil fotoğrafı olarak kullanmasına izin verildi.
 
Ancak Türkiye’deki kullanıcılar profil fotoğraflarına NFT’lerini eklemek istediğinde bu özelliğin Türkiye’de henüz kullanılmadığı uyarısıyla karşılaşıyor.
 
Son olarak popüler teknoloji devi Samsung’un NFT hamlesi karşımıza çıkıyor. Önde gelen teknoloji şirketi geçtiğimiz aylarda NFT koleksiyonlarını televizyonlara entegre edeceğini açıklamıştı.
 
Öyle ki Samsung, geçtiğimiz gün yaptığı bir duyurula birlikte, önde gelen NFT alım satım platformu OpenSea’yı elinin tersiyle iterek Nifty Gateway ile ortaklık kurdu.
 
NFT Sektörü Büyümeye Devam Edecek Mi?
 
NFT’lerin günümüzde bu kadar popüler olmasına rağmen ilerleyen dönemlerde bu popülerliğinin sönüp sönmeyeceği merak konusu. Ancak şu anda gördüğümüz gelişmelerle bunu tahmin etmek mümkün olabilir. Sektörde yaşanan bu gelişmeler göz önüne alındığında pek çok kişi bu alanın hayatımıza tam olarak dahil olduğunu ve olmaya da devam edeceğini düşünüyor.
 
Coin-turk.com’da da belirtildiği gibi Samsung’un önemli NFT hamlesi değitirilemez token’ları hayatımızın içerisine dahil etti. Öyle ki şirket şimdiye kadar dünya çapında 60 milyondan fazla televizyon sattığını belirtirken bu, Nifty Gateway ile olan ortaklık sayesinde, Samsung’un NFT ticaretinin kapılarını geniş bir kullanıcı tabanına açacağına bir işaret ediyor.

Kategori:
Etiket:

Diğer Haberler