Oda Başkanlarının Hem Çağrısı Hem Uyarısı Var

Oda başkanları iş dünyası temsilcilerine uyarıda bulunurken, bankalara da çağrı yaptı.
25 Agustos 2015 Salı 06:56


1 Kasım'da yapılacak olan seçimlere iki ay kala, oda başkanlarından bankalara çağrı, iş dünyası temsilcilerine uyarı geldi. Oda başkanları dövizle borçlanmaktan ve ani kararlardan almaktan uzak durulması gerektiğini söyledi.

BANKALARA DA ÇAĞRI YAPILDI

Türkiye erken seçim için hazırlıklara başladı. Ticaret ve sanayi odası temsilcileri bazı sektörlerin beklenti rotalarının bozulduğuna dikkat çekerken, seçim döneminde keskin kararlar alınmaması gerektiği belirti. Ayrıca birçok ticaret ve sanayi odası temsilcisinin 2015'in kayıplarla geçeceği ve 2016 yılının beklentileri karşılamayacağı yönünde düşünceleri bulunuyor. Dünya'da yer alan habere göre, bazı oda başkanları yeni dönemde üyelerini dikkatli olmaya çağırıyor.

İş dünyası örgütlerinin önerisi ise dövizle borçlanmaktan uzak durulması gerektiği yönündeydi. Örgütler, ülkenin belirsiz durumunun kredi maliyetlerini arttıracağı öngörüsünde bulunuyor. İş çevreleri de ülke ekonomisinde risk faktörünün biriktiğini, reel sektörün böylesi bir ortamda desteklenmesi gerektiğini savundu. Oda başkanları iş temsilcilerine bu dönemde temkinli olmaları gerektiğini söylerken, bankalara da kriz refl etkisi ile hareket etmemeleri konusunda çağrıda bulundu.

Diğer Haberler