Odeabank Kısa Sürede 49. Sıradan 14. Sıraya Yükseldi

Odeabank Bireysel Bankacılıktan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Cem Muratoğlu, mevduat bankaları arasında kısa bir zaman içinde 49. sıradan 14. sıraya geldiklerini belirtti.
29 Mart 2014 Cumartesi 01:37


Odeabank Bireysel Bankacılıktan sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Cem Muratoğlu, mevduat bankacılık sistemleri içerisinde kısa sürede 49, sıradan 14. Sıraya yükseldiklerini belirtti. 1,5 yıl gibi kısa zamanda 200 bin müşteri, 15 milyar mevduat ve 12 milyar üzerinde kredisi ile geleceği yüksek bir banka olduklarını belirtti. Odebank’ın kısa sürede 49, sıradan 14, sıraya yükselişi ile bankacılıkta hızlı ilerlemeleri kaydedildi.

Muratoğlu, varlık yönetiminde 8 milyar lira bireysel mevduat bakiyesi ile aylık 1 milyar üzerinde bireysel yatırım büyüklüğüne eriştiklerini belirtti. Sektör içerisinde öncü ürünleri sunması başarılarında önemli etken olduğunu da konuşmasına ekledi. 2015 yılı için Türkiye ve Gelişmekte olan ülkelerin dönüm noktasında olduğu belirtildi. Bir bütün olarak büyük resmin parçaları olmaları gerektiğini de sözlerine ekledi.
İktisatçı Daron Acemoğlu ise Türkiye’nin sürdürülebilir büyümeye ihtiyacı olduğunu belirtti. Krizlerden dolayı elindeki süreci doğru kullanmayan bir ülke olduğunu sözlerine ekleyerek, tasarrufun önemini vurguladı. Türkiye geleceği için AR- Ge çalışmalarının artırılması ve genç nesle iş imkânlarının açılması üzerinde konuşma yapıldı.

Kategori:
Etiket:

Diğer Haberler