Otomatik Ödeme Talimatları da Ücretli!

Tüketicileri Koruma Yasası'nda Mayıs ayında yapılan değişiklikle Banka Kredi Kartlarından faiz dışında bir kesinti yapılması yasaklanmıştı.
25 Aralık 2014 Perşembe 16:11


Otomatik ödeme talimatı vererek bankalar aracılığı ile gününde ödemeniz gereken elektrik, su, doğalgaz, internet ve daha birçok faturalı ödeme planınızı bir talimat ile bankanıza havale edebilirsiniz.

Bu ödeme talimatı ile banka faturanızın son ödeme tarihinde hesabınızda bulunan paradan çekerek ödeme işleminizi gerçekleştirir. Hesabınızda para bulunmaması halin de eğer bankanızda eksi hesabınız var ise oradan ödeme işlemini yapar. Hesabınızda bulunan paradan ödeme yaparken ücret almamakla birlikte hesabınızdaki eksi bakiyenin ödenmemesi durumda faiz işlemeye başlar. Bu da ekstra doğan bir yük olmaktadır.




Bankaların hesabınızdaki paradan ödeme yaparak para almamasının yanı sıra hesabınızdaki parayı o güne kadar kullanması ve gün geldiğinde ödeme işlemini gerçekleştirmesi ile de kazanç sağlamış olurlar. Bunun yanı sıra müşteri ağı genişleterek otomatik ödeme talimatı veren müşterilerini çoğaltmayı hedefleyen bankalar bu sayede banka müşterileri ile aralarında bağ oluştururlar.

Eğer eksi hesabınız bulunmuyorsa faturanız ödenmez ve size bu faturanın banka tarafından ödenmediği mesajı gelir. Bu mesaj ile ödemenizi kendiniz yapabilirsiniz.

Kategori:

Diğer Haberler