Otomotivcilerin Talebi Sabit Kur

Ege Otomotiv Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa İduğ'dan sabit kur talebi geldi.
15 Eylül 2015 Salı 16:33


Ege Otomotiv Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa İduğ tarafından yapılan açıklamada, döviz kurlarındaki yüksek hızlı artışın ve değişkenliğin sektörü tehdit ettiği belirtilirken, Başka İduğ "Her ay değişen fiyatlarla kimse bayilere uğramaz. Bu konuda markalar özel çalışma yapmalı." ifadesini kullandı.

İduğ, Otomotiv Distribütörleri Derneği tarafından açıklanan rakamlara göre yılın ilk sekiz ayındaki otomotiv satışı bir önceki yılın aynı dönemine göre %47 arttığını, bu rakamın Ağustos ayı için %37 olarak gözüktüğünü belirtti.
Her ne kadar sarış rakamları yüz güldürse de, kurdaki değişmeler bayileri endişelendiriyor. Artışların, bayi hedeflerini olumsuz etkilemeye başladığını belirten başkan İduğ, satışların azalmasının önüne geçmek için kurun sabitlenmesi gerektiğini savundu.

Başkan İduğ şu ifadeleri kullandı: "Bu ortamda alıcılara cazip gelecek fırsatlar sunulmalı. Bunlardan biri de sabit kur olmalı. Firmalar yıl sonuna kadar dolar ve avroyu belirli bir rakamda sabitlenmeli. Bu, tüketicilerde alım iştahını artıracaktır. Her ay değişen fiyatlarla kimse bayilere uğramaz. Bu konuda markalar özel çalışma yapmalı. Kur sabitleme kampanyası uygulanırsa yılın son 4 ayında da satışlarda yüzlerimiz güler. Aksi halde sektörde birçok sıkıntı ile boğuşuruz."

Kategori:
Etiket:

Diğer Haberler