Özgür Erdursun’dan flaş EYT açıklaması!

Sosyal Güvenlik Uzmanı Özgür Erdursun, milyonlarca mağdurun beklediği EYT yasasıyla ile ilgili; “Büyük ihtimalle önümüzdeki hafta Çalışma Bakanlığı, EYT konusunda planını, yasanın...
30 Kasım 2022 Çarşamba


Sosyal Güvenlik Uzmanı Özgür Erdursun, milyonlarca mağdurun beklediği EYT yasasıyla ile ilgili; “Büyük ihtimalle önümüzdeki hafta Çalışma Bakanlığı, EYT konusunda planını, yasanın taslağını kamuoyuyla paylaşacak. Çalışma Bakanlığı’nın görüşmeleri Aralık ayının sonunda yapılacak. Büyük ihtimalle Aralık ayında meclisten geçecek.” dedi.

Sosyal Güvenlik Uzmanı Özgür Erdursun, konuk olduğu TV 100’de, beklenen EYT düzenlemesine yönelik açıklamalarda bulundu.
Erdursun, program sunucusu Kerem Kırçuval’ın “Bir endişeniz var mı, bu iş ocağa kalır mı?” sorusuna şu yanıtı verdi:

“Benim bir endişem açıkcası yok. EYT’lilerin de eminim yoktur. Seçim öncesi hep söylüyorum. Bu iş uzadıkça siyasetçiler endişe duymalıdır. Çünkü EYT’lilerin sayısı, gücü bir hayli fazla. Siyasetçiler de bunun farkında.

Büyük ihtimalle önümüzdeki hafta, Çalışma Bakanlığı EYT konusunda planını, yasanın taslağını kamuoyu ile paylaşacak. Aralık ayının sonunda da Çalışma Bakanlığı’nın görüşmeleri yapılacak. Büyük ihtimalle Aralık ayında Meclis’ten geçecek.
Önemli olan yasanın taslağının kamuoyu ile paylaşılması ve yürürlük tarihinin bilinmesi.”

Diğer Haberler