Paypal artık Bitcoin ve diğer kripto paralarla işlem yapılmasına izin verecek

21 Ekim'de Paypal tarafından yapılan açıklama neticesinde artık Bitcoin ve diğer alt coinler ile işlem yapılmasına izin verileceği belirtildi.
22 Ekim 2020 Perşembe

21 Ekim 2020 tarihinde Paypal Holdings Inc tarafından yapılan açıklamada, Bitcoin ve kripto para ile ticaret yapan kişileri sevindirecek bir haber geldi. Şirket tarafından yapılan açıklama neticesinde artık Bitcoin ve diğer alt coinlerle Paypal üzerinden işlem yapılabileceği açıklandı. Müşterilerin çevrimiçi cüzdanlarında Bitcoin ve diğer kripto paraları tutabilmelerinin mümkün olacağu belirtilirken, Paypal ağında bulunan diğer 26 milyon sanal tüccarın da kripto paralarla birbirleri arasında alışveriş yapabilecekleri belirtildi.

Yapılan açıklamada Bitcoin ve diğer kripto paraların kullanımının bu şekilde daha da çok yaygınlaşacağı, Bitcoin'nin başta Amerika olmak üzere diğer birçok dünya ülkesinde önemli bir ticaret birimi olarak kullanılacağı ifade edildi. Merkezi Kaliforniya'da bulunan San Jose şirketinin Başkanı ve Genel Müdürü olarak görev yapan Dan Schulman, ilerleyen süreçte Paypal'ın sunmuş olduğu bu hizmetin sanal kripto praların dünya çapında kullanımına önemli bir teşvik olduğunu, böylelikle bankaların ve şirketlerin de kripto para kullanımına teşvik edildiği belirtti. Bankaların ve şirketlerin yeni sanal kripto paralar üzerinde yeni stratejiler belirlemeleri gerektiğini söyleyen Dan Schulman, merkez bankaları ile çalışıldığını ve her türlü sanal para birminin Paypal'da nasıl işlem göreceği hakkında fikir alışverişinde olduklarını söyledi.

Ayrıca şirketin önümüzdeki hafta itibariyle yatırımcıların cüzdanlarındaki kripto paraları tam olarak kullanabilecekleri, kripto para satın alabilecekleri ve kripto para satabilecekleri sistemi kullanıma açacağı da belirtildi. Bitcoin ve diğer kripto paralarla ödeme yapma işleminin ise önümüzdeki yıl içerisinde tam olarak aktif hale geleceği söylendi. Bununla birlikte Paypal'dan yapılan bu açıklama sonucuunda Paypal hisselerinde ciddi hareketlenmeler başladı. Paypal hisseleri %4 oranında artışa geçti ve Bitcoin 2019 Temmuz ayından bu yana en yüksek seviyesini gördü. Şuan için Bitcoin 12.494 doları aştı ve 100 bin TL'yi de geçmiş oldu.

 

Kategori:
Etiket:
>

Diğer Haberler