Pendik Belediyesinden 15.000 Tapu

İmar uygulama çalışmalarının devamında Çamçeşme, Güllübağlar ve Kavakpınar mahallelerinin mülkiyet sorununu çözen Pendik Belediyesi, 200 hektarlık alanda 11 bin malike 15 bin tapu verecek.
02 Mart 2014 Pazar 01:14


Tam 15 bin ev sahibi tapularına kavuşacak. İstanbul'da imar sorununu çözmedeki hızıyla öne çıkan Pendik Belediyesi, 15 bin tapuyu daha sahiplerine dağıtmaya başladı. İmar uygulama çalışmalarının devamında Çamçeşme, Güllübağlar ve Kavakpınar mahallelerinin mülkiyet sorununu çözen Pendik Belediyesi, 200  hektarlık alanda 11 bin malike 15 bin tapu verecek. Halk, uzun süredir devam eden tapu probleminin çözüme kavuşmasından kaynaklı son derece mutlu olduğunu dile getiriyor.  
 
Pendik Tapu Müdürü Süleyman Elhakan'dan sahiplerine teslim edilecek olan tapuları teslim alan Belediye Başkanı Dr. Kenan Şahin,  büyük  ve sorunlu bir alanda mülkiyet sorununu başarıyla çözdüklerini belirtti. Başkan Şahin, "Zorlu ve özverili bir süreç sonunda yapılmış en iyi imar uygulamalarından biri oldu. Bu kadar çok malikin olduğu, karmaşık ve duruma göre farklılıklar gösteren belki de gelmiş geçmiş en karışık imar problemini çözdük. Bunun için tapu ve kadastroda inisiyatif almak gerekti. Sorunu hukuki yoldan çözülemeyen 2 kişinin problemini de  takas yoluyla çözdük. Kavakpınar, Güllübağlar ve Çamçeşme mahallelerinde vatandaşlarımızın ve kamunun bundan sonra  mülkiyet ile ilgili problemi kalmayacak" dedi. 

Kentsel Dönüşüm Konusu

Başkan Şahin’in gündeminde kentsel dönüşüm de vardı. Şahin, bundan sonra bölgede kentsel dönüşüm çalışmalarının başlayacağını belirterek, "Biz aslında kentsele dönüşümle ilgili konuyu 2 yıl önce çözdük. İmar uygulamasına temel olacak tapuların dağıtılması bittiği gün bu çalışmalar başlayacak" dedi.

15 Günde İmza Rekoru Kırıldı

Tapuları  tek tek imzalayan Pendik Tapu Müdür Yardımcısı İbrahim Yılmaz,  1.5 yıldan beri burada çalıştığını belirterek,  "Mevcut  imar parselleriyle ilgili  imzaları ben attım.  Vatandaşların tapularına bir an önce kavuşması için hepsini 15 gün içinde bitirerek tamamladım. Daha öne böyle bir süreç yaşamamıştım" dedi.

3 Mahallede Tapu Sorunu Çözüldü

Pendik Belediyesi sürdürdüğü imar uygulama çalışmalarının devamında  teslim aldığı Çamçeşme, Güllübağlar ve Kavakpınar mahallelerindeki hak sahiplerinin tapularını, 7  Mart 2014 tarihinden itibaren vermeye başlıyor. 4 bin 120 imar parselini kapsayan alanda hisseler sahiplerini bulacak.  Tapu dağıtımına başlanmasıyla birlikte ilk tapu, Pendik Belediyesi tarafından inşaatına başlanan Kavakpınar Semt Merkezi’nin oldu.
 

Kategori:

Diğer Haberler