16 Temmuz Perşembe Günü Bankalar Tatil mi?

Arife günü tatil kararı ile ilgili detaylar.
10 Temmuz 2015 Cuma


Başbakanlık tarafından yapılan açıklamanın ardından Ramazan Bayramı'nın arifesi olan Perşembe günü banka ve PTT şubelerinin açık olup olmayacağı belirsiz kaldı. Ramazan bayramına bir hafta kala bir çok kişi '' Banka şubeleri ve PTT şubeleri tatil edildi mi?'' sorusuna yanıt arıyor.

16 TEMMUZ PERŞEMBE GÜNÜ TATİL

Başbakanlık tarafından arife günü tatili ile ilgili yapılan açıklamada, kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan personellerin Perşembe günü idari izinli sayılacağı belirtildi. Perşembe gününün izinli sayılmasına ilişkin yazının açıklanmasıyla tüm gözler bankalara ve PTT şubelerine çevrildi.  

Hizmetlerin aksatılmaması için gerekli tedbirlerin alınması kaydıyla kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan personellerin idari izinli sayılacağı belirtildi. Peki 16 Temmuz Perşembe günü banka şubeleri de resmi tatil edildi mi?
İşte tatil kararı ile ilgili başbakanlık tarafından yapılan yazılı açıklama;  

''Başbakan Ahmet Davutoğlu 16 Temmuz Perşembe günü Kamu Kurum ve Kuruluşlarında çalışanların yarım gün izinli sayılmasını ilişkin yazıyı imzalamıştır. Buna göre, gerekli tedbirlerin alınarak hizmetlerin aksatılmaması, zorunlu hizmetlerin yürütülmesi için asgari seviyede eleman bulundurulması kaydıyla, kamu kurum ve kuruluşlarındaki tüm çalışanlar, Ramazan Bayramı'nın arifesi 16 Temmuz 2015 Perşembe günü idari izinli sayılacaktır. Yazı ilgili kurumlara gönderilmiştir."

ARİFE GÜNÜ BORSA İSTANBUL TATİL Mİ?

Başbakan Davutoğlu'nun tatil kararı ile ilgili açıklamasının ardından Borsa İstanbul'un tatil olup olmayacağı merak konusu oldu. Bankaların Perşembe günü tatil olup olmayacağı hakkında henüz bir açıklama yapılmazken, Borsa İstanbul'un tatil takviminde de bir değişiklik görülmüyor. Takvime göre arife günü hala yarım gün çalışılacağı biliniyor.

Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun dün yaptığı tatil açıklamasından önce Ramazan Bayramı'nın arifesi günü resmi kurum ve kuruluşların yarım gün özel kuruluşların ise tüm gün açık olacağı biliniyordu. Perşembe günü Ziraat Bankası, Halk Bankası, İş Bankası ve PTT şubelerinin yarım gün açık olması bekleniyordu.

RAMAZAN BAYRAMI TATİLİ KAÇ GÜN?

Ramazan Bayramı'nın arifesi Perşembe, bayramın 1.günü Cuma, bayramın 2.günü Cumartesi ve bayramın 3.günü Pazar tatil olacak.

Kategori:
Etiket:

Diğer Haberler