Petrol fiyatları yükselişe geçti! Akaryakıtta zam beklentisi…

Petrol fiyatları yükselişe geçti. Durum böyle olunca akaryakıt fiyatlarında artış beklentisi yükseldi. Peki benzin ve motorin fiyatları yükselecek mi?
18 Mart 2022 Cuma 14:52


Benzin fiyatı artacak mı? Motorin fiyatı artacak mı? Petrol fiyatlarının düşmesi ile akaryakıt fiyatlarına indirim uygulandı. Üç gün üst üste benzin ve motorin fiyatları düşerken bugün petrol fiyatlarında artış yaşandı. Bu durumun ardından akaryakıt fiyatlarında zam beklentisi oluştu.
 

PETROL 100 DOLARDAN 109 DOLARA ÇIKTI


Rusya ile Ukrayna arasındaki savaşın etkisiyle yükselen petrol fiyatlarındaki yükseliş devam ediyor. Brent petrol bugün 109 dolar seviyesinden işlem görüyor. 100 dolar seviyesinden 109 dolar seviyesine çıkan petrolün ardından "Akaryakıt fiyatına zam gelecek mi?" sorusu akıllara geldi.
 

PETROL FİYATLARI YÜKSELİŞE GEÇTİ

Petrol fiyatları bugüne yüzde 2,06 yükselişle başladı. Petrolün varil fiyatı 109 dolara kadar dayandı. Rusya ile Ukrayna arasındaki ateşkes görüşmelerinde anlaşma ihtimalinin yerini belirsizliğe bırakması ve piyasalarda Rusya'ya yönelik yaptırımların artabileceği endişeleri yer alıyor. Peki petroldeki bu yükseliş akaryakıta nasıl yansır? Benzin ve motorine zam gelir mi?
 

BENZİN VE MOTORİN FİYATLARINA ZAM GELEBİLİR 18 MART CUMA


Petrol fiyatlarının 13,5 yılın zirvesine çıkmasıyla birlikte akaryakıt fiyatlarına üst üste zam olarak yansımıştı. Brent petrolün varil fiyatının tekrar yükselişe geçmesi akaryakıt fiyatlarında yeni zam ihtimalini güçlendirdi. Ancak EPDK ve EPGİS'ten ise henüz konuya ilişkin bir açıklama gelmedi.

Diğer Haberler