Putin'den Flaş Banka Kartı Açıklaması

Rus banka kartları ilk olarak Türkiye'de kullanılacak.
15 Temmuz 2015 Çarşamba


Rusya Devlet Başkanı Putin, ajanslarda yer alan haberlere göre Rus banka kartlarının zamanla yayılacağından emin olduğunu bildirdi. Açıklamasına ilk olarak Türkiye'de kullanılacağını belirterek devam etti.

İLK OLARAK BRICS VE TÜRKİYE'DE GEÇERLİ OLACAK

Vladimir Putin, yurtdışında kullanılacağından emin olduğu Rus banka kartları için ilk kez Türkiye'de ve BRICS (Rusya, Çin, Brezilya, Güney Afrika Cumhuriyeti, Hindistan) ülkelerinde kullanılacak şeklinde açıklamalarda bulundu. Rus lider konuyla ilgili konuşmasında, ''Rus banka kartları zamanla yayılacak. Bu hedefimize BRICS (Brezilya, Rusya, Hindistan, Çin ve Güney Afrika Cumhuriyeti) çerçevesinde ulaşacağımızdan eminim" ifadelerini kullandı.

DHA ajansının haberine göre; Rusya Devlet Başkanı bu banka kartlarını Türkiye'de bulunan Rus turistlerin kullanabileceğini ifade etti. Ayrıca Rus banka kartlarının zamanla aktif olarak yayılmasıyla birlikte yurt dışına çıkan turist sayısında artış olacağını belirtti. Vladimir Putin yapılan haberine göre, "Sadece Türkiye'de geçen sene yaklaşık 5 milyon Rus turist tatil yaptı. Türkiye'ye seyahat eden Rus turistler bizim kartlarımızla ödeme yapabilirler" diye konuştu.

Kategori:
Etiket:

Diğer Haberler