Rusya'dan Bankalar İçin Yeni Zorunluluk

Rusya Merkez Bankası'ndan gelen açıklamaların ardı arkası kesilmiyor.
08 Eylül 2015 Salı 11:14


Rusya Merkez Bankası'ndan gelen açıklamaların ardı arkası kesilmiyor. Rusya'da iki bankanın daha bankacılık lisanslarının iptal edildiği bildirildi. İki banka için verilen kararın nedeni de Merkez Bankası tarafından açıklandı.

BANKALARIN LİSANSI İPTAL

Rusya Merkez Bankası'ndan bugün gelen açıklama ile bankacılık faaliyeti gösteren iki bankanın lisanslarının iptal edildiği duyuruldu. Lisans iptali gerçekleşen iki bankanın KB Profit Bank ve Smolevichi olduğu bildirildi.

Bankaların lisans iptali kararının nedeni olarak, izledikleri yüksek risk politikaları ve öz sermaye kayıpları gösterildi. Rusya MB, geçen ay içinde de Biznes dlya Biznesa ve Avrupa Metalurji Sanayi Gelişim Bankası'nın ( Evromet) bankacılık lisansını iptal ettiğini açıklamıştı. Ayrıca Rusya Merkez Bankası tarafından, 1 Haziran 2015'den geçerli olmak üzere 3 bankanın daha lisansını iptal edilmişti. Bu bankaların lisanslarının iptalinde gerekçe olarak, federal yasalarla belirlenen bankacılık aktivitesi regülasyonlarına tam uyum sağlanamaması gösterildi.

Kategori:
Etiket:

Diğer Haberler