Sağlık Bakanlığı 3.250 personel alımı müjdesi verdi

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Sağlık Bakanlığı bünyesine 3.250 yeni personel alımı yapılacağını duyurdu.
17 Haziran 2020 Çarşamba

Geçtiğimiz günlerde yazılı açıklama yapan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, yakın zamanda Sağlık Bakanlığı bünyesine KPSS ile 3.250 personelin atanacağını belirtti. ÖSYM'nin merkezi yerleştirme ile atamaları gerçekleştireceğini ekleyen Bakan Koca, alımların kategorilerine ilişkin detayları da duyurdu. Sağlık Bakanlığı bünyesinde istihdam edilecek olan bu personellerin 2.302'sinin hemşire olacağını, 606'sının ise sağlık teknikeri kadrosuna yerleştirileceğini ekledi.

Ayrıca Bakan Koca yaptığı yazılı açıklamada, kalan kontenjanların ise ebe, psikolog, fizyoterapist, diyetisyen ve sosyal çalışmacı olarak değerlendirileceğini belirtti. Tercih kılavuzunun ÖSYM'den yayınlandığını söyleyen Koca, adayların 16-20 Haziran tarihi aralığında tercihlerini gerçekleştirebileceklerini de sözlerin ekledi. Yapmış olduğu açıklamada bir istihdam müjdesi daha veren Bakan Koca, İŞKUR üzerinden ilanların takip edilmesi gerektiğine dikkat çekti. Sözleşmeli personel alımını bekleyenler için İŞKUR üzerinden yakın zamanda bir duyuru yapacaklarını belirten Bakan Koca, temizlik hizmetleri, koruma ve güvenlik, bakım ve onarım gibi alanlarda da istihdam sağlanacağını açıklamasına ekledi.

Bakan Fahrettin Koca, söz konusu hizmet alanlarında da istihdam verilerini paylaştı. Bakan Koca, temizlik hizmetlerinde görevlendirmek üzere 108, bakım ve onarım hizmetlerinde görevlendirilmek üzere 113, koruma ve güvenlik hizmetlerinde görevlendirilmek üzere ise 29 personelin bakanlık bünyesine alınacağını duyurdu.

Kategori:
Etiket:
>

Diğer Haberler