Şahenk'ten Çok Konuşulacak Açıklamalar

B20 Türkiye altyapı ve yatırımlar görev gücü başkanı Ferit Şahenk'in açıklamaları.
16 Kasım 2015 Pazartesi 10:38


Doğuş Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ferit Şahenk, B20 Türkiye Altyapı ve Yatırımlar Görev Gücü Başkanı olarak yaptığı açıklamalarla gündeme geldi. Dünya liderlerinin toplandığı ve bu yıl Antalya'da gerçekleştirilen G20 Zirvesi'nde B20 Türkiye Altyapı ve Yatırımlar Görev Gücü Başkanı olarak görev alan Şahenk, altyapı yatırımlarıyla ilgili tavsiyelerde bulunduğu açıklamalarında, altyapı yatırımlarının hem büyüme hem de istihdam açısından önemine değindi.

G20'nin koymuş olduğu yüzde ikilik ek büyüme hedefine katkı sağlamayı ve uzun vadede altyapı yatırım açığının kapanmasına destek olmayı amaçladıklarını belirten Şahenk, "Kamu yatırımlarının alt yapı sektöründe artırılmasını, ülkelerin yatırım stratejileri yoluyla sağlamak gerekiyor. Bunu her ülkenin kendi koşullarını göz önünde bulundurarak yapmak gerekiyor" ifadelerini kullandı. Şahenk sözlerini şöyle devam ettirdi:
"Alt yapı yatırımlarının ekosistem içerisinde olması gerekiyor. Bizim aslında düzenleme ayağında çok ciddi değişikliklere ihtiyacımız var. Ülkeler olarak bunlardan bahsettik. Burada bankaların destekleyebileceği altyapı projelerinin olması gerekiyor. Yatırımcıların çok açık bir şekilde risklerini yönetebileceklerini görmeleri ve bu anlamda kendilerini güvende hissetmeleri lazım."

Kategori:
Etiket:

Diğer Haberler