Şekerbank En Küçük Birikime Dahi Yatırım Fırsatı Sunuyor

Şekerbank Altın Hesabı ile interent aracılığı ile her alandan 24 saat boyunca alıp satmak ve yatırp yapmak mümkün
17 Haziran 2014 Salı 14:54


Şekerbank Perakende Bankacılık Genel Müdür Yardımcısı Gökhan Ertürk, yastık altı yatırım olarak ele alınan küçük yatırımcıların yakından ilgilendiği altının uzun süreler boyunca vazgeçilmez bir yatırım aracı olabileceğini söyledi.

Ertürk, “Bankalar hesap kapsamında işlem yapabilmek için mevzu bahis internet bankacılığı olduğu zaman 7 gün 24 saat boyunca alım-satım işlemleri ile altını geniş kitlelere yaymaya devam edecek. Türkiye’de altın fiyatları ve kur dalgalanmaları hala en gözde yatırım araçları arasında yerini alıyor” açıklamasını yaptı.
Bankaların altın bankacılığı konusunda Tasarrufun Altın Günü programları başta olmak üzere farklı türde ürün seçenekleri de olduğunun altını çizen Ertürk, “2015 yılı altın hesaplarınızın geçtiğimiz yıllara oranla sağlamış olduğumuz programların etkisiyle seviyesine kadar büyüyebilir.

Bankamızın getirileriyle doğru orantılı olduğu gibi geleneksel bazda ele alındığı takdirde birikim tercihleri arasında yer alan altın yatırımları özellikle küçük tasarruf elde etmeyi amaçlayan ürün ve hizmetleri getiriyor.

Altın yatırımı yapan müşterilerimize sunulan uygulamalar sayesinde hesapları dahilin de yer alan maddi birikimlerini düzenli olarak altın hesabına çevirerek çalınma ve kaybolma gibi riskleri ortadan kaldırarak altın tasarrufunu sunuyoruz.” dedi.

Faiz İmkanları da Yer Alıyor

Gökhan Ertürk, dönemsel olarak faiz ödemeleri imkanlarını sağladıklarını “Dönemsel Faiz Ödemeli Vadeli Altın Mevduat” ürünleriyle “Sabit Faiz Ödemeli” seçeneklerini de müşterilerine sunduklarının altını çizerek, “Müşterilerimiz en az 1 en fazla 5 yıl olmak şartıyla vadeli altın hesaplarına sahip olabilirler.

Mevduat ürünleri sayesinde ise birikim yapmış oldukları altın tutarları kadar vadeli altın yatırımı yapabiliyorlar. Böylelikle faiz gelirlerini 1-36 ay kapsamında vadenin son tarihini beklemeden altın bazında tahsil edebiliyorlar. Vadenin çeşidine göre dönem sonlarında birikimlerini tekrar altın bazında alarak kar elde sağlayabiliyorlar” açıklamasını yaptı.


Kategori:
Etiket:

Diğer Haberler