Şekerbank'ın %30'u Satıldı

Kazakistan Bankası Kazkommertsbank, Şekerbank'ın Samruk-Kazyna fonuna ait olan yüzde 19.37 hissesinin yeni sahibi oldu.
31 Aralık 2015 Perşembe 23:17


Kazkommertsbank, Şekerbank'ın Samruk-Kazyna fonuna ait olan yüzde 19.37 hissesinin yeni sahibi oldu. Satış işleminin ardından Kazakistanlı Kazkommertsbank toplam payını yüzde 30.28'e yükselterek, Şekerbank'ın Munzam Sandığı'ndan sonraki en büyük ortağı konumuna yükselmeyi başarmış olacak. 

Satış Bedeli ise hisse devir işleminin tamamlanmasının ardından belli olacak. 
KAP'a yapılan açıklama ise şu şekilde oldu:

"Milli Servet Fonu "Samruk-Kazyna" JSC'ye ait olan ("SK") Şekerbank T.A.Ş. sermayesinin ,37'sini temsil eden 224.353.416,49 Şekerbank T.A.Ş. hissesinin, "Kazkommertsbank" JSC ("KKB") tarafından satın alınmasına ilişkin Hisse Satınalma Anlaşması ("HSA") 30 Aralık 2015 tarihinde imzalanmıştır.

HSA'ya göre, satış süreci (hisselerin devri ve ücretin ödenmesi) Bankanın diğer çoğunluk ortağı Şekerbank T.A.Ş. Personeli Munzam Sosyal Güvenlik ve Yardımlaşma Sandığı Vakfı'yla (SEMVAK) yapılmış olan mevcut Pay Sahipleri Anlaşması şartlarına uyulması, gerekli kurulların kararı ve ilgili hükümet otoritelerinden alınacak olan izinler dahil olmak üzere gereken koşulların gerçekleşmesi çerçevesinde yürütülecektir. Satış bedeli hisse devir tarihinde belirlenecektir."

Diğer Haberler