TÜM BANKALAR TEK SİTEDE !

​Şekerbank Kadın Girişimcileri Destekliyor

08 Ekim 2013 Salı

Üç farklı uluslar arası kalkınma kuruluşundan sermaye benzeri kredi alan Şekerbank bu miktarı kadın girişimcileri desteklemek için kullanacak

Geçtiğimiz günlerde üç farklı uluslar arası kalkınma kuruluşundan sermaye benzeri kredi alan Şekerbank bu miktarı kadın girişimcileri desteklemek için kullanacak. 103 milyon dolar ile bankanın küçük işletmelere ve çiftçilere de kredi desteği vereceği açıklandı.

Konuyla ilgili açıklama yapan Şekerbank Genel Müdürü Meriç Uluşahin bu kredi ile üreten kesimin daha fazla yanında yer alabileceklerini söyledi. Uluşahin “Anadolu Bankacılığı misyonumuz doğrultusunda uluslararası kuruluşlarla ilişkilerimizi derinleştirerek sürdürülebilir kalkınma finansmanının Türkiye'deki öncüsü olmaya devam edeceğiz" dedi.

Özellikle kadın girişimcileri ekonomiye kazandırmak amacıyla hazırlanan kredi paketlerinden faydalanmak isteyenler Şekerbank şubelerine kredi başvurusunda bulunabiliyor. Aynı zamanda tarım sektöründe faaliyet gösterenlerin kredi başvuruları da banka tarafından kabul ediliyor. 

Kategori :

Bankacılık

Etiketler :

Girişimcilik


Diğer Haberler