Şekerbank'tan Çiftçiye Masrafsız Kredi

Şekerbank, Dünya Çiftçiler Günü’nü masrafsız kredi ile kutluyor. 30 Haziran’a kadar devam edecek kampanya kapsamında çiftçiler, 100 bin TL’ye kadar kredi kullanabilecek.
13 Mayıs 2014 Salı 00:38


Tarımsal faaliyetlerin önemi her geçen gün biraz daha net ortaya çıkıyor. Bu önemin farkında olan banka yetkilileri, çiftçinin yanında yer alarak üretimlerin artmasına katkıda bulundular. Uygulamış oldukları uygun faiz oranlarıyla verilen krediler, çiftçilerin daha seri üretimlere geçmelerinin önünü açtı.

Tarım sektörü daha ilerilere gidecek

Bu konuda görüşlerini belirten Şekerbank perakende bankacılık genel müdür yardımcısı Gökhan Ertürk, kırsal kesimde gösterilen tarımsal faaliyetlerin desteklenmesini ifade etti. Ertürk, destek sonucunda tarım sektöründe ki pazarın daha da artacağını sözlerine ekledi. Bu söylemler üzerine banka olarak değerlendirmeleri yaptıklarını belirten Ertürk, çiftçiye sağlanacak masrafsız kredi seçeneğiyle üretimlerin artacağını tahmin ettiklerini açıkladı.

Değişen koşullar karşısında, pozisyon almakta güçlük çeken çiftçilerin her zaman yanlarında olduklarını belirten Ertürk, bu yeni düzen karşısında banka olarak her türlü desteğin altına imza atacaklarının altını çizdi. Çiftçilerin üretimlerini sıkıntıya girmeden sağlamaları için, masrafsız kredi imkânını çalıştırdıkların belirten Ertürk, tarıma sağlanacak destekle daha büyük üretimlerin gerçekleşebileceğini ve bunun bir vatandaşlık görevi olduğunu ifade etti. Tarıma sağlanan katkılarla, sektöründe daha da ilerilere gideceği kesin.

Kategori:
Etiket:

Diğer Haberler