Selden Etkilenen İlde Vergilere Taksit İmkanı Geldi

Vergi borçlarının taksitlendirilmesi ile ilgili Maliye Bakanlığı Gelir İdaresi Başkanlığı tarafından Resmi Gazete'de ilan verildi.
09 Eylül 2015 Çarşamba 14:50


Vergi borçlarının taksitlendirilmesi ile ilgili Maliye Bakanlığı Gelir İdaresi Başkanlığı tarafından Resmi Gazete'de ilan verildi. Yayımlanan ilana göre, Artvin'in Borçka, Hopa ve Arhavi ilçelerinde yaşanan sel afeti sebebiyle vergi borçları bulunan mükelleflerin borçlarında taksitlendirme yapılacak.

VERGİ BORCU TAKSİTLENDİRİLMESİ

Vergi borçlarının taksitlendirilmesine yönelik Resmi Gazete'de yayımlanan 'Tahsilat Genel Tebliği''ne göre, Artvin'in Borçka, Hopa ve Arhavi ilçelerinde 24 Ağustos tarihinde yaşanan sel felaketi sebebiyle, ilgili ilçelerdeki mükelleflerin vergi borçları taksitlendirilebilecek. Söz konusu olan mükellefler için Bakanlık tarafından mücbir sebep hali ilan edildi.

Borçka, Hopa ve Arhavi ilçelerindeki amme borçlulara, ilgili bakanlığa bağlı bulunan vergi dairelerine olan borçlarını taksitlendirme ve tecil yapabilme imkanı tanındı. Talebi uygun görülen vatandaşların borçları azami 24 ay süre ile taksitlendirilebilecek. Özel tüketim vergisi ve KDV ile bunların ferileri azami 12 ay süre ile taksitlendirme yapılabilecek.

Vergi borçlarının taksitlendirilmesi kapmasında tecil edilmiş ve tecil koşullarına uygun ödenmekte olan alacaklıların, bugünden sonra ödemesi gereken taksit miktarlarını müracaat tarihinden bu yana geçerli olan tecil faizi oranlarının uygulanacağı belirtilirken, bugünden sonra tecil faizinin hesaplanmayacağı duyuruldu.
Kategori:
Etiket:

Diğer Haberler