Selfie Çekin, Ödemelerinizi Yapın!

Mastercard, selfie ile nasıl ödeme yapma sistemini tanıttı.
22 Agustos 2015 Cumartesi 10:11


Mastercard'ın yüz tanıma sistemi için teknoloji devleri ile yaptığı işbirliği ile ödemelerinizi selfie ile yapabileceksiniz. Nasıl mı?

KREDİ KARTI ŞİFRESİNİ UNUTMAYA SON

Mastercard'ın hafta içi tanıttığı, ödemlerde yüz tanıma sistemi bu yıl sonuna kadar hazır hale getirilecek. Kredi kartı şirketinin büyük teknoloji firmaları ile yaptığı işbirliği sonucunda ortaya çıkan bu yazılım şifre sisteminden daha güvenli olduğu söylendi. Yüzünüzün bir fotoğrafını çekerek sisteme tanıttığınızda, Mastercard'ın hesabına bağlı olacak bu yeni sisteme kayıt olmuş olacaksınız. Bu kayıt sonrasında yapacağınız alışverişlerde selfie ile ödeme yapabileceksiniz.

Kredi kartı şirketinin Apple, Google, Samsung ile işbirliği içerisinde olduğu projede kredi kartı şifresini unuttum derdi ortadan kalkıyor. ID check adı verilen sistem, yüzünüzü önce bir ve sıfırlardan oluşan bir dizine dönüştürüyor. Sonrasında bu görüntü ditijal ortama aktarılarak Mastercard'ın sunucularına daha önce kaydedilen görüntünüz ile karşılaştırılacak. New York Post gazetesindeki habere göre yıl sonuna kadar aktive edilecek olan uygulama akıllı telefonlarda da kullanılabilecek.

Diğer Haberler