Sıfırcı hoca'dan Türkiye için felaket senaryosu!

Kredi derecelendirme kuruluşu S&P, fonlama koşullarının kötüleşmesi durumunda Türkiye, Ukrayna ve Gürcistan'ın en olumsuz etkilenecek ülkelerin başında geleceğini belirtti.
01 Agustos 2013 Perşembe 15:36


Yine Türkiye, yine felaket senaryosu… Kredi derecelendirme kuruluşu S&P, fonlama koşullarının kötüleşmesi durumunda Türkiye, Ukrayna ve Gürcistan'ın en olumsuz etkilenecek ülkelerin başında geleceğini belirtti.

Kredi derecelendirme kuruluşu Standard&Poors'tan uyarı geldi. Gelişmekte olan ülke raporunu yayınlayan kuruluş, fonlama koşullarının kötüleşmesi durumunda Türkiye, Ukrayna ve Gürcistan'ın en olumsuz etkilenecek ülkelerin başında geleceğini belirtti. Raporda yer alan ifadeler ise şöyle: "Yatırımcılar başta Fed olmak üzere merkez bankalarının kademeli şekilde sıkılaştırıcı politikalara geçeceği spekülasyonları nedeni ile gelişen ülke piyasalarındaki pozisyonlarını azaltıyor. Sınır ötesi fonlama azalırsa, dış nakit pozisyonları görece olarak düşük olan ekonomiler riskli olacaktır, kredi notları baskı altına girecektir."
Söz konusu rapor sadece Türkiye’de değil, raporda adı geçen tüm ülkelerde şaşkınlık yarattı. Şimdilik hükümet kanadından rapora dair bir açıklama gelmedi.
 

Kategori:
Etiket:

Diğer Haberler