Socar'ın CEO'su ''Gelen CV'leri Çöpe Atıyorum'' Dedi

Socar'ın CEO'su Kenan Yavuz'dan cv açıklaması.
08 Temmuz 2015 Çarşamba 11:36


Socar'ın Türkiye CEO'su olan Kenan Yavuz Twitter hesabından tartışma yaratacak açıklamalar yaptı. Yavuz'un Twitter üzerinden yolladığı mesajların tümü YÖK'e karşı eleştiriler içeriyordu.

''GELEN CV'LERİ ÇÖPE ATIYORUM''

Socar'ın Türkiye CEO'su Yavuz, kalifiye eleman aradıklarını ancak bulamadıklarını söyledi. Bundan YÖK kuruluşunu sorumlu tutarak  'Gecekondu üniversite' eleştirisi yaptı. Twitter hesabından YÖK'e karşı sert eleştirilerde bulunan CEO, üniversitede öğrencisi olan ailelere de çağrıda bulundu.

Azerbaycan devlet petrol şirketi Socar'ın Türkiye CEO'su Kenan Yavuz, üniversitede çocuklarını okutan ailelere yönelik olarak ‘Gelen CV’leri çöpe atıyorum kapım üniversitelilere kapalı’ dedi. Twittlerin devamında ' Herkes üniversite mezunu olacak diye bir şey yok. En yüksek işsizlik oranı üniversite mezunları arasında.' diye paylaşımları da yer alıyordu.

SOCAR'IN YENİ TÜRKİYE YATIRIMLARI

3.6 milyar liralık ciroya sahip olan Azerbaycan devlet petrol şirketi Socar'ın birçok yatırımı bulunuyor. Bu yatırımların içerisinde 168 milyon 500 bin dolarlık bedel ödediği Türkiye'nin en büyük 16. kuruluşu olan Petro Kimya Holding de vardır.
Kısa adı Petkim olan kuruluşunda aralarında bulunduğu Socar yatırımlarına Türkiye'de yenileri eklenmesi için planlar yapılıyor. Socar'ın Türkiye planlarında önümüzdeki 10 yıllık süreçte 20 milyar dolarlık yatırımlarda bulunmak yer alıyor. Türkiye' deki bu yatırım planları Kenan Yavuz’a emanet edildi. Ancak Yavuz kalifiye eleman bulmakta zorlandıklarını söylüyor. İlk 3 yıllık süreçte binlerce meslek eğitimli işçi alacaklarını söyleyen Kenan Yavuz 'Üniversitelilere kapım kapalı’ diyor.

Kategori:
Etiket:

Diğer Haberler