Şok gelişme! Berat Albayrak istifa etti!

Berat Albayrak'ın Instagram hesabında yer alan paylaşıma göre Albayrak, dün yani 08 Kasım 2020 tarihinde istifa ettiğini duyurdu.
09 Kasım 2020 Pazartesi

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, dün yani 08 Kasım Pazar günü istifa ettiğini duyurdu. Albayrak istifasını yayınladığı bir metinle duyururken, istifasını sağlık sorunlarına dayandırdı. Berat Albayrak’ın istifası dünya basınında büyük bir yankı uyandırırken, Türk televizyonlarında konuyla ilgili çok fazla detaya yer verilmedi. Bunun yanı sıra Albayrak’ın istifasının ardından AK Parti cephesinden birçok siyasi isim Albayrak’a destek mesajı yayınladı.

Albayrak’ın yeni Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası başkanı olan Naci Ağbal ile husumeti olduğu ve bu nedenle istifasını sunduğu da basında yer alan önemli iddialardan biriydi. Bununla birlikte Berat Albayrak’ın dış işleri bakanı olacağı ve bu nedenle de istifa ettiği çok konuşulan iddialardan biriydi. Berat Albayrak tarafından yayınlanan istifa metninde ise önemli ifadeler yer alıyordu.

Albayrak yayınlamış olduğu istifa metninde, beş yıldırmış sürdürmüş olduğu görevini sağlık sorunları nedeniyle bıraktığını ve artık zamanını ailesine ayırmak istediğini belirtti. Görev süresi boyunca zorunlu nedenlerden ötürü ailesini çok ihmal ettiğini belirten Albayrak, bundan sonraki hayatını ve zamanını ailesine ayıracağını ifade etti. Bununla birlikte ekonominin temelleri konusunda olumlu adımlar atıldığını ve ilerleyen süreçte Türk ekonomisinin bu adımların meyvelerini yiyeceğini vurgulayan Albayrak, birlikte çalışmış olduğu mesai arkadaşlarına da teşekkür etti.

Berat Albayrak’ın istifası sosyal medyada da geniş yankı uyandırdı. Ayrıca Başkan Erdoğan’ın istifayı kabul etmeyeceği ve Albayrak’ın görevine devam edeceği de en çok yapılan yorumlardan biriydi. Bunun yanı sıra Albayrak’ın istifasının hemen ardından Türkiye’nin erken seçime gittiği yönünde çarpıcı yorumlar da ortaya atıldı. İstifa metni ve haberleri sonrasında Berat Albayrak’ın Twitter hesabına erişim sağlanamadı. Ayrıca Hazine ve Maliye Bakanlığı’na ait Twitter hesabından da birçok gönderi silindi.

Kategori:
Etiket:
>

Diğer Haberler