Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli'den 38,6 milyon liralık süt desteği müjdesi

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Süt İçerik Analiz Desteği kapsamında 38,6 milyon liralık desteğin bugün itibariyle yatırılmaya başlanacağını söyledi.
03 Temmuz 2020 Cuma

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, süt üreticilerinin uzun süredir beklemiş oldukları önemli bir konu hakkında müjdeyi verdi. Süt İçerik Analiz ödemelerinin bugünden itibaren hesaplara yatmaya başlayacağını söyleyen Bakan  Pakdemirli, bu tür desteklerin de devam edeceğini duyurdu.

Verilecek desteği ilişkin detayları da açıklamasına ekleyen Pakdemirli, Süt İçerik Analiz desteği nedeniyle 38,6 milyon TL'lik destek ödemesinin 3 Temmuz 18.00 itibariyle hesaplara yatacağını söyledi. Pandemi sürecinde çalışmalarını aksatmadan sürdüren süt üreticilerine özel teşekkürlerini ileten Bakan Pakdemirli, devlet olarak üreticilerin her daim yanlarında olduklarını söyledi.

Üreticilerin üretimi sürdürmeleri durumunda her türlü desteğin kat kat geleceğini söyleyen Pakdemirli, yapılan bu ödemelerin ise üreticiler için bereketli olması temennisinde bulundu.

Kategori:
Etiket:
>

Diğer Haberler