TBB Adıyla Yapılan Dolandırıcılıklara Dikkat

Bankalar birliğinden gelen hediye kazandınız mesajlarına kanmayın, diğer dolandırıcılık yöntemleri hakkında ayrıntılı bilgiler
05 Ocak 2016 Salı


Banka müşterilerine SMS yoluyla hediye kazandınız mesajı göndererek para talep eden dolandırıcılara karşı dikkatli olun. Türkiye Bankalar Birliği'nden (TBB) yapılan açılamada TBB'nin banka müşterilerinden herhangi bir kişişel bilgi yada ücret talep etmeyeceği, böyle bir yetkiye sahip olmadıklarını belirtti.

TBB internet bankacılığında banka müşterilerinden herhangi bir bilgi girişi talebinde bulunamaz, böyle bir durumla karşılaşıldığında vatandaşların hemen savcılık ya da emniyet müdürlüklerine bildirmekleri gerekmektedir.

Sahte (Fake) Banka Müşteri Panellerine Kanmayın!

SMS yolu ile yada mail üzerinden size gönderilen linklerden banka internet bankacılığına giriş yapmamanız gerekmektedir. Bankanınızın internet bankacılığı platformuna girmek için en güvenli yol bankanın kendi web sitesi üzerinden yapacağınız girişler olacaktır. Tüm bankaların resmi internet adreslerini bu sayfadan öğrenebilirsiniz.
İnternet bankacılığına giriş yaparken size gösterilen kişisel görüntü ya da mesaja dikkat edin, bu mesaj / görüntü'yü internet bankacılığına ilk giriş yaparken belirlediğinizi ve her online işlem öncesi size gösterilmesi gerektiğini hatırlayın. Eğer giriş yapma ekranında bu görüntü / mesajı göremediyseniz hemen bankanızla iletişime geçip bunu bildiriniz.

Kategori:

Diğer Haberler