TBB'den depremden etkilenen banka müşterilerine müjde!

Türkiye Bankalar Birliği tarafından yapılan açıklamada, depremden doğrudan etkilenen vatandaşlara bankaların birçok konuda kolaylık sağlayacağını dile getirdi.
04 Kasım 2020 Çarşamba

Türkiye Bankalar Bilriği (TBB), dün yaptığı açıklamada depremden etkilenen vatandaşlara özel olarak müjde verdi. Yapılan açıklamada tüketicilerin borçlarının ödenmesi konusunda birçok alanda kolaylık sağlanacağını belirten TBB, depremin etkilerini en azından bu şekilde biraz da olsun hafifletmek istediklerini ifade etti.

TBB yaptığı açıklamada öncelikle İzmir ilinde meydana gelen depremde vefat eden vatandaşlara Allah'tan rahmet, yakınlarına da başsağlığı dilediklerini ve yaşanan afet nedeniyle derin üzüntü duyduklarını belirtti. Depremin etkilerinin hafifletilmesi yönünde bankalarla görüşme yapıldığını ve bu görüşme sonucunda bazı kararlar alındığını ifade eden TBB, depremden doğrudan etkilenen vatandaşların borç ödemeleri konusunda birtakım kolaylıklar sağlanacağını duyurdu. TBB'den yapılan açıklamaya göre, bankaların depremden doğrudan etkilenen vatandaşların gördükleri zararın yükünün hafifletilmesi adına yerine getirmesi gereken borç ödemeleri konusunda bazı esnekliklerin uygulanacağı ifade edildi.

Ödeme günleri gelen ve hatta geçmiş olan borçların ödenmesi, yapılandırılması ve ertelenmesi gibi konularda vatandaşlara gerekli kolaylıkların sağlanacağını belirten TBB, bu konuda her türlü kolaylığın sağlanacağını belirtti. Depremden etkilenen tüketicilerin bu konudaki ilgili belgeler ile birlikte banklara müracaat etmelerini beklediklerini belirten TBB, kredi risk notu ve seviyesi konusunda da tüketicilere birtakım kolaylıklar sağlanacağının altını çizdi.

Kategori:
Etiket:
>

Diğer Haberler