TEB'den Kadın Girişimcilere Destek

TEB, kadın girişimcilere ve işletme sahiplerine kredi veriyor.
27 Temmuz 2015 Pazartesi


TEB, Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası (EBRD) ile iş birliği yaparak kadın girişimcilere ve işletme sahiplerine 75 bin liraya varan kredi desteği sağlıyor.

GİRİŞİMCİLERE TEMİNATSIZ KREDİ

Türkiye Ekonomi Bankası'ndan yapılan açıklamaya göre, banka Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası, İŞKUR, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı sahipliğinde kadın girişimcilere ve işletme sahiplerine destek vermek amacıyla kredi imkanı tanıyor. TEB, kadınların yönettiği işletmeleri ve kendi işini kuracak olan kadın girişimcileri teşvik etmek amacıyla hayata geçen program kapsamında kadın patronlara 75 bin liraya varan kredi kaynağı sağlıyor.

EBRD'nin kadınların iş hayatında finansal zorlukları aşmalarını sağlamak amacıyla oluşturduğu programa, Türkiye Ekonomi Bankası 50 bin Euro kredi desteği ile katkıda bulundu. TEB, 36 ay vadeli 75 bin liraya varan teminatsız kredi desteğiyle iş dünyasında kadın istihdamının arttırılmasını amaçlıyor.

KADIN BANKACILIĞI HİZMETİ SUNAN İLK BANKA

TEB KOBİ Bankacılığı Kıdemli Genel Müdür Yardımcısı ve Genel Müdür Vekili Turgut Boz, ayrı bir departman oluşturularak Kadın Bankacılığı hizmeti veren ilk banka olduklarını vurguladı. Boz, kredi destek programı kapsamında verilen kredileri 250'den az çalışanı olan, aktif büyüklüğü ve yılık cirosu 50 milyon lirayı aşmayan firmaların kullanabileceğini dile getirdi.

Kategori:
Etiket:

Diğer Haberler