TEB Girişimci Evi

Türkiye Ekonomi Bankası'nın (TEB), Girişim Bankacılığı çatısı altında oluşturduğu Girişim Evi,birinci yılını doldurdu.
05 Şubat 2014 Çarşamba 12:08


Türkiye Ekonomi Bankası (TEB), Girişim Bankacılığı altında yapmış olduğu Girişim Evi, ilk yılını tamamladı. Konu ile alakalı olarak Devrim Ziya Tavil, “Girişim hikayelerimiz son bir yıl içinde başlayan bir durum değil. İki yıl öncesinde de bilim, sanayi ve teknoloji konusunda girişimcilere tam 100 bin lira hibe projesi kapsamında yatırım yapılmıştı. Fikir sahibi olan yaratıcı kişiler ile görüşmeler yaptık ve üniversiteleri gezdik. Elemeler sonucunda başarılı olan kişiler ile daha yakından ilgilendik ve gereken desteği verdik.” diye konuştu.

Girişimci evinin temel amaçları arasında önemli bir kurum ile yapacakları anlaşma sonucunda Silikon Vadisi’nde de yer almak yer alıyor. Türkiye’nin bütün şubelerine yayılan Girişimci Ev projesi İstanbul, Ankara, İzmir, Antalya, Bursa, Gaziantep, Eskişehir ve Konya başta olmak üzere tüm şehirlerimize yayılıyor.

Teknolojik Girişimciler Hedefleniyor

Teknolojik ortamlarda iş fikri olan insanlar ile görüşmek istediklerini söyleyen yetkililer teknolojik girişimden yalnızca internet sitesi kurmak anlamının çıkartılmaması gerektiğini daha büyük düşüncelere sahip olan kişilere yardımda bulunacaklarını belirtiyor.
İlk bir yıl içerisindeki hedefler 15 ve 20 bin girişimciye ulaşmak olarak belirtilirken ilk yılı 20 bin ile kapatan Girişimci Evi projesi ülke genelinde her yıl 120 bin işletmenin kurulduğunun ve 20 bininin TEB’e gelmiş olmasının büyük bir başarı olduğunun altı çiziliyor. Ülkedeki güvenilir banka gücüne ihtiyaç göz önüne alındığı zaman rakamlar TEB’in bu açığı kapattığını gösteriyor.


Kategori:
Etiket:

Diğer Haberler