TEB KOBİ Bankacılı Etkinlikleri Sürüyor

TEB KOBİ Bankacılığı Genel Müdür Vekili Turgut Boz, Ottoman Place Otel'de düzenlenen toplantıda yaptığı konuşmada, başladığından bugüne her ay farklı bir ildei etkinlik sayısının yapılan 86'ya ulaştı
15 Haziran 2014 Pazar 14:42


TEB’in KOBİ’lerin daha çok başarı elde edebilmelerini sağlamak amacı ile gerçekleştirdiği KOBİ Akademi, Hatay’da gerçekleşti.
Ottoman Palace’de düzenlenen toplantıda; 2005 yılından beri her ay farklı illerde gerçekleştirilen toplantı sayısının 86’ya ulaştığı belirtildi. 2008 yılında başlayan krizden sonra, yabancı ülkelerin KOBİ’lerin ekonomiye olan önemli katkıları sonucu krizi atlattıkları belirtildi. 

Bu sebeple TEB’in KOBİ’lere verdiği öneme değinildi ve bundan sonra da KOBİ’lere desteğin ve eğitimin artacağına dikkat çekildi. Dünya da IFC ile birlikte KOBİ’lere verilen önemin arttığı belirtildi. 2011 yılı rakamlarına göre Türkiye’de 2 milyonun üzerinde işletme var. Bu işletmelerin nerede ise tamamı KOBİ sıfatı taşıyor. Ortalama her işletmede en az iki kişi istihdam ediliyor. Bu demek oluyor ki yaklaşık olarak KOBİ’lerde ortalama 5 milyon civarı çalışan var.
Yani Türkiye çapındaki istihdam oranında; KOBİ’ler %46 istihdam oranıyla, neredeyse ekonomik yükün yarısını çekiyorlar. Bu da Türkiye’de KOBİ’lerin ne kadar önemli olduğunu anlatan istatistikî bir veridir.KOBİ’lerin ihtiyaçlarını karşılamak adına çalışan TEB; 10 bin civarı kuyumcu ile çalışıyor. Pazarda yaklaşık %40 payı var ve 320’den fazla belediye ile çalışıyor.
 

Kategori:
Etiket:

Diğer Haberler