TEB Türkiye Ve Avrupanın En İyi İşvereni Seçildi

TEB, Avrupa ve Türkiye’nin ‘En İyi İşvereni‘ sertifikasına sahip işletme oldu.
18 Mart 2014 Salı 13:35


Küresel çapta saygın kuruluşlarından Top Employers Institute, TEB’i temel yönetim ilkelerinden 'Çalışana Değer Verme' kapsamındaki çalışmaları nedeniyle 'Avrupa ve Türkiye’nin En İyi İşverenleri' arasında gösterdi. TEB böylece 'Çalışana Değer' ilkesi altındaki çalışmalarının başarısını Avrupa ve Türkiye’nin 'En İyi İşvereni' sertifikasına layık görüldü.

Top Employers Institute, Türk Ekonomi Bankası’nın (TEB) 'Çalışana Değer' ilkesiyle yaptığı çalışmalardaki başarısını, 'Avrupa ve Türkiye’nin En İyi İşvereni' sertifikalarıyla tescil etti. TEB böylece Türkiye’de 2014’te sertifikayı alan tek finans kuruluşu olmasının yanı sıra Avrupa’nın da 'En İyi İşverenleri' arasına girmeyi başardı. TEB’in aldığı bu başarı küresel ortağı BNP Paribas’nın Avrupa’nın en iyi işverenleri arasına girmesine de önemli bir katkı sağladı. Türkiye ile birlikte faaliyet gösterdiği beş ülkede Avrupa’nın en iyi işvereni seçilmesi, BNP Paribas’a da Avrupa’nın en iyi işvereni sertifikasını kazandırdı.

Şirketlerin insan kaynakları politika ve uygulamalarını 1991’den beri değerlendiren Top Employers Institute, bu yıl İngiltere, İtalya, Hollanda gibi 20’ye yakın Avrupa ülkesinden 845 şirketi değerlendirdi. Bu süreçte TEB ilk yüzde 25’lik dilime girmeyi başardı. Eğitim, kariyer, kültür yönetimi, özlük ve yan haklar başlıkları altında yapılan değerlendirmede TEB, 'Çalışana Değer' ilkesi altında; sistemsel yaklaşımı, çalışanlarına sunduğu olanaklar, eğitim ve kariyerde fırsat eşitliği alanlarındaki yönleriyle dikkat çekti.

TEB İnsan Kaynakları Genel Müdür Yardımcısı Nilsen Altıntaş, “Kurum kültürümüzün temelinde ‘Çalışana Değer’ ilkesi var. Bu çerçevede çalışan mutluluğuna odaklanarak yaptığımız çalışmalar sonucunda bankamızın hem Avrupa hem de Türkiye ölçeğinde ‘En İyi İşveren’ olarak sertifikalandırılması bizim için gurur kaynağı. TEB Grubu olarak 10 binden fazla çalışanımızla büyük bir aileyiz. 
Bu büyük ailenin her bir üyesinin mutluluğu bizim için önemli. Çalışan mutluluğu mutlu müşteriyi; mutlu müşteri de mükemmel iş sonuçlarını beraberinde getirir. Biz de çalışanlarıyla yükselen bir banka olma hedefiyle yola çıktık. Çalışanlarımızı dinleyerek, onlarla birlikte bu yolculukta yan yana yürüyerek kendimize zor ama önemli bir hedef koyduk. Bugüne kadar kat ettiğimiz önemli mesafeyi katlayarak artırmayı ve bu süreçteki başarılarımızı tescillendirmeyi sürdüreceğiz” ifadelerini kullandı.

'En İyi İşyeri' olma hedefiyle birçok adım attıklarını söyleyen Altıntaş, sektörde bir ilk olarak organizasyondaki tüm grupları temsil eden 600 kişilik 'Çalışanın Sesi Platformu’nu kurduklarını belirtti ve şunları kaydetti; “Bankada her yıl yaptığımız anket sonuçlarını 'Çalışanın Sesi Platformu' üzerinden tüm çalışanlarımızla paylaşıyoruz. 'En İyi İşveren Sertifikası' almamızda Çalışanın Sesi Platformu’nun önemli bir etkisi oldu”.

“Başarıyı kucaklamak ve hedeflerimize ulaşabilmek için TEB ailesine katılan herkesi kendini evinde gibi hissettirmeliyiz” diyen Altıntaş, şunları kaydetti: “2012'de 'En İyi İşyeri' olma hedefiyle bir yolcuğa çıktık. Top Employers Institute’ninyaptığı bu değerlendirme sonucu, BNP Paribas’nın 'Çalışana değer' ilkesialtında yaptığı araştırma sonuçlarını da destekliyor. BNP Paribas’ın Towers Watson ile yaptığı Global People Survey araştırmasının sonuçlarına göre TEB, hem ülke normlarında hem de BNP Paribas dünyasında en iyi performans gösteren banka oldu. Great Place to Work Institute’ün yaptığı 'En İyi İşyeri Anketi' sonuçları da bir yılda bankada çalışan mutluluğunda yüzde 11’lik artış olduğunu gösteriyor”.

Çalışanların yetenek gelişimlerini desteklediklerini söyleyen Altıntaş, "Yetenek Gelişim Programı’nda yüksek potansiyel ve performans gösteren yaklaşık 1000 TEB Yıldızı’nın güçlü ve gelişime açık yönlerini belirleyerek, onlara gelecekteki kariyer yolları ile ilgili danışmanlık veriyor, 18 aylık kişiye özel gelişim planları oluşturarak BNP Paribas Grubu içinde de uluslararası kariyer kulvarları açıyoruz” dedi.

Altıntaş, “İş ve yaşam arasında iyi bir denge kurmaları için çalışanlarımızı teşvik ediyoruz. Saklıköy yatırımını bu nedenle hayata geçirdik. Saklıköy’de 70 dönüm üzerindeki TEB Formasyon Akademisi, bir eğitim merkezi olmanın ötesinde TEB Grubu çalışanlarının aileleri ile keyifli zaman geçirebilecekleri şekilde tasarlandı. Konaklama, piknik, spor, sanat ve eğlence imkanı sunan ortamıylaTEB Grubu çalışanları ve aileleri için bir buluşma noktası” dedi. 

Kategori:
Etiket:

Diğer Haberler